Deszczowa turystyka: co robić, gdzie pojechać?

cze 7, 2013 przez

deszcz

amandabhslater (flickr)

Mimo, że wakacje zbliżają się milowymi krokami, to jak na razie, pogoda nas nie rozpieszcza. Niewiele wskazuje na to, że tegoroczne lato będzie słoneczne i upalne. Warto więc zastanowić się nad tym, jak spędzimy wakacyjny urlop, jeśli deszczowa aura rzeczywiście się nie zmieni. Co prawda, większość z nas ma plan awaryjny w postaci wycieczek do kina, teatru czy też mieszkających niedaleko znajomych, jednak dobrze byłoby wymyślić coś ciekawszego.

Deszcz nie musi być problemem, jeśli zaopatrzymy się w duży parasol, nieprzemakalne buty i przeciwdeszczowy płaszcz. To wyposażenie zupełnie wystarczy, jeśli mamy ochotę zwiedzać polskie miasta. Krakowskie Sukiennice, Warszawska Starówka to tylko najważniejsze punkty, które każdy Polak powinien zobaczyć, choć raz w życiu. Warte zwiedzić też inne miasta, które mają dla narodu polskiego duże znaczenie historyczne i kulturalne. Zwróćmy szczególną uwagę na te, w których znajduje się sporo muzeów i galerii. Zwiedzając je, unikniemy przemoknięcia, za to przyjemnie spędzimy czas. Godne uwagi są też te mniejsze, ale urokliwe miejscowości, jak Lublin, Sandomierz, Kazimierz Dolny.

Zawsze można też wyruszyć w góry. Może nie uda nam się zdobyć żadnego szczytu, jednak zatrzymując się w schronisku górskim, będziemy mieli szansę na kilka krótszych wycieczek i szybkie powroty w razie ulewy. Musimy jedynie pamiętać o zachowaniu ostrożności, ponieważ w czasie deszczu wszystkie trasy będą śliskie. Oczywiście, równie dobrze możemy zdecydować się na wyjazd nad morze, gdzie chociaż nie popływamy, to przynajmniej pospacerujemy nadbrzeżem, wdychając jod. Możemy też poznać inne atrakcje turystyczne nadmorskich miejscowości.

Chcąc uciec od miejskiego zgiełku, wybierzmy się do gospodarstwa agroturystycznego położonego w malowniczej okolicy. Nad jeziorami możemy łowić ryby, które biorą nawet w deszczu. W przerwach między ulewami możemy też urządzać wycieczki do lasu, szukając grzybów, których w tych warunkach pogodowych na pewno będzie bardzo dużo.

Jeśli jednak naprawdę nie możemy już znieść deszczowej pogody, zawsze zostaje nam jeszcze wykupienie wakacji za granicą. Na szczęście, zarówno w zachodniej, jak i wschodniej części Europy znajdziemy kraje, w których o tej porze roku panują świetne warunki turystyczne. Hiszpania, Portugalia, ale też Chorwacja czy Bułgaria i szereg innych państw zagwarantuje nam słońce i wysoką temperaturę.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.