Udane wakacje w 6 krokach

Udane wakacje darmowy poradnikWycieczka zagraniczna z biura podróży? Czemu nie! Zanim jednak się na to zdecydujesz, zdobądź trochę przydatnej wiedzy. Nasz zespół stworzył dla Ciebie poradnik „Udane wakacje w 6 krokach. Zorganizowane wycieczki zagraniczne bez porażki.

Krok pierwszy: Wybór biura podróży

Warto znać chociaż podstawowe zasady na jakich funkcjonuje ten rynek. Biuro powinno posiadać licencję, która uprawnia do sprzedawania usług turystycznych. Jest ona gwarancją jakości usług, między innymi tego, że biuro jest ubezpieczone i w razie problemów możesz liczyć na odszkodowanie.

Krok drugi: Dobra oferta wyjazdu

Last minute, first minute, all inclusive, ultra all inclusive – czy te nazwy coś Ci mówią? Każdy folder reklamowy jest nimi wypełniony. Z naszego poradnik dowiesz się co oznaczają oraz jaka jest specyfika ukrytych za nimi ofert. Zanim zapłacisz, sprawdź co kupujesz.

Krok trzeci: Przygotowania do wyjazdu

Przyjemna wycieczka to taka, na której zapominasz o problemach. Przygotuj się do wyjazdu, aby uniknąć frustrujących sytuacji. Co trzeba a co warto ze sobą mieć? Zanim się spakujesz, dobrze przemyśl zawartość bagażu. Tysiące kilometrów od domu nie będziesz mógł już wrócić po zapomnianą ładowarkę do telefonu.

Krok czwarty: Plan organizacyjny

„Wycieczka byłaby fajna, gdyby było mniej zwiedzania” – czy taki komentarz brzmi absurdalnie? Zastanów się więc jaką przyjemność można czerpać z dzikiego rajdu od zabytku do zabytku. Źle zaplanowana wycieczka może zamienić się w ciężką wyprawę.

Krok piąty: Formalności

Poruszanie się po świecie jest coraz prostsze. W obrębie Unii Europejskiej formalności zostały zredukowane do minimum lub nawet zera. Jednak przygotowując się do wycieczki zagranicznej trzeba załatwić kilka papierkowych spraw. Jakie i gdzie? Sprawdź to w poradniku.

Krok szósty: Poznaj swoje prawa i obowiązki

Podpisując umowę z biurem podróży lepiej znać przepisy jakim będą podlegały Twoje z nim relacje. Sprzedawca usługi ma pewne prawa, ale też obowiązki. Ich znajomość ułatwi Ci dochodzenie sprawiedliwości w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów.

Chcesz przeczytać za darmo cały poradnik pt. Udane wakacje w 6 krokach? Zapisz się na nasz newsletter!

Email:
Imię:

Zapisując się na nasz poradnik oświadczasz, że akceptujesz treść polityki prywatności.