Wycieczki na Dzień Kobiet (zaplanuj wcześniej)

lut 20, 2013 przez

Dzień Kobiet

Kaz Andrew, flickr

Wycieczka z okazji Dnia Kobiet? Czemu nie? Takie atrakcje organizowane są przez wiele jednostek, w tym różnego typu stowarzyszenia i organizacje, a także ośrodki sportowo-rekreacyjne. Ponadto, 8 marca wiele placówek kulturalnych oferuje zniżki dla pań, co dodatkowo zachęca do wzmożonej aktywności. Oprócz tego, zawsze jeszcze pozostaje opcja samodzielnego zorganizowania wspaniałej wyprawy dla siebie i swoich przyjaciółek.

A pomysłów na przyjemne spędzenie tego wyjątkowego dnia można znaleźć naprawdę mnóstwo! Wycieczki sportowe, krajoznawcze, rowerowe, piesze, a jeśli zorganizowane przez instytucje, to często również autokarowe – wszystko to czeka na panie, które 8 marca postanowią pozwolić sobie na chwilę zapomnienia i oderwą się od codziennych spraw. Niektóre z tych opcji pozwalają na odwiedzenie parków krajobrazowych, a trasy innych wiodą przez muzea, wystawy i najważniejsze zabytki danego regionu. Za wycieczki tego typu niejednokrotnie odpowiadają domy kultury albo odmienne ośrodki kulturalne. W wielu z nich zapisy na rozmaite wyprawy trwają już od pewnego czasu, dlatego warto zadbać o rezerwację, jak najszybciej. Jeżeli natomiast planujemy samodzielną wycieczkę w gronie koleżanek, to ostatni dzwonek, by przemyśleć, czym, gdzie, po co i na jak długo się wybierzemy.

Jeśli tylko pogoda dopisze to z pewnością miło będzie spędzić ten dzień na łonie natury. „Babski” piknik przy wcześniej przyrządzonych pysznościach i luźnych pogawędkach? A może zwiedzenie jednej pobliskich, pięknych miejscowości, by wreszcie poznać wszystkie jej zabytki? Można też poszukać atrakcyjnych ofert wycieczek zagranicznych. Z okazji Dnia Kobiet niektóre portale zakupów grupowych oferują wspaniałe promocje dla przedstawicielek płci pięknej. Gdyby jednak aura zawiodła, warto mieć plan zapasowy.

Wyjątkowo atrakcyjne oferty przygotowują na ten dzień ośrodki SPA, których właściciele zdają sobie sprawę, że część kobiet ucieszy się z możliwości skorzystania z ich usług właśnie tego szczególnego dnia. Taki całodobowy, a być może nawet kilkudniowy wyjazd do ośrodka odnowy biologicznej będzie cudownym prezentem dla każdej kobiety! A dla zakupoholiczek pozostaje jeszcze jedna, bardzo atrakcyjna propozycja wyjątkowej wycieczki – tournee po sklepach odzieżowych! Żeby jednak nie zbankrutować, koniecznie ustalmy wcześniej, jaką maksymalną kwotę możemy przeznaczyć na zakupy.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.