Coke Live Music Festival

lip 29, 2011 przez

Niezwykle popularna impreza muzyczna, na którą zapraszane są międzynarodowe gwiazdy. Coke Live Music Festival pierwszy raz odbył się w 2006 roku. Duże zainteresowanie sprawiło, że stał się cykliczny festiwalem. Organizowany jest przez agencję koncertową Alter Art zawsze w Krakowie pod koniec sierpnia. Sponsorem tytularnym imprezy jest Coca-Cola Company.

Sukces Coke Live Music Festival doprowadził do wydłużenia imprezy z jednego do trzech dni. Prestiż tego wydarzenia podniosła również nominacja do ważnej nagrody UK Festival Awards 2009. Krakowski event znalazł się w gronie najlepszych europejskich festiwali, organizowanych poza Wielką Brytanią – Best Overseas Festival. Dzięki takiej promocji, do stolicy Małopolski przyjeżdżają również amatorzy muzyki spoza kraju.

Pierwszy Coke Live Music Festival miał miejsce 9 września 2006 roku. Koncerty grano na bocznym boisku Wisły Kraków. Wówczas na scenie pojawił się Jay-Z, Shaggy, Tatiana Okupnik, Reni Jusis i Vavamuffin. W ubiegłym roku uczestnicy festiwalu bawili się 20 i 21 sierpnia na terenie przy Muzeum Lotnictwa. Przybyła ich rekordowa ilość – ponad 45 tys. Wśród gwiazd Coke Live Music Festival 2010 znaleźli się Muse, The Chemical Brothers, 30 Seconds to Mars oraz DonGURALesko, Sokół i Mosqitoo.

Tegoroczny festiwal rozpocznie się 19 sierpnia. Na dwóch scenach spodziewać się można artystów światowego formatu. Swój przyjazd zapowiedzieli już Kanye West, The Kooks, Editors. Dwudniowy karnet kosztuje 200 złotych. Jednorazowa wejściówka to wydatek 125 zł. Istnieje możliwość wykupienia pola namiotowego w cenie 25 zł.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.