Najsłynniejsze wisoki outletowe, czyli… turystyka zakupowa

cze 17, 2013 przez

turystyka zakupowa

W dzisiejszych czasach chęć zwiedzania zabytków czy potrzeba wypoczynku nie jest już jedyną motywacją do podróży. Ostatnim hitem jest turystyka zakupowa, czyli podróżowanie po europejskich stolicach w celu uzupełnienia swojej garderoby. Dlaczego turyści wolą kupować zagranicą niż w swoim własnym kraju? Przemawiają za tym przede wszystkim ceny ubrań.

W wielu zachodnich krajach organizowane są wyprzedaże i przeceny, o których polscy klienci mogą tylko pomarzyć. Nie bez znaczenia jest też znacznie szerszy wybór towarów, który oferują nam zagraniczne sklepy. Nie da się ukryć, że ubrania, które można kupić w polskich sklepach są bardzo typowe. Jeśli w danym sezonie modny jest kolor pistacjowy, ubrania w tym odcieniu znajdziemy w każdym butiku i hurtowni. Ci, którzy chcą wyróżniać się na tle szarego tłumu muszą się nieźle nagimnastykować w czasie zakupów. Tymczasem już weekendowy wyjazd do Londynu, Berlina, czy Paryża wystarczy, by zaopatrzyć się we wszelkie ubrania, które są nam potrzebne i co bardzo ważne, nie trzeba wcale wydawać w tym celu fortuny. Każdy znajdzie coś, co przypadnie mu do gustu.

Turyści podróżujący z myślą o zakupach mają bardzo zróżnicowane wymagania. Jedni szukają butików znanych marek, których na próżno szukać w polskich galeriach. Inni celują w sieciówki i najnowsze kolekcje, które u nas pojawią się dopiero za kilka miesięcy. Jeszcze inni chętnie kupują ubrania z drugiej ręki. Należy jednak zaznaczyć, że odzież ta nie ma zbyt wiele wspólnego z towarem, który można znaleźć w polskich sklepach z używaną odzieżą. Bardzo często to prawdziwe perełki – ubrania dobre jakościowo, niedrogie, a przede wszystkim niepowtarzalne. W wielu zagranicznych miastach działają specjalne pchle targi specjalizujące się właśnie w sprzedaży używanej odzieży w stylu vintage. Chętnych do kupna nie brakuje – aby zdobyć naprawdę ciekawe modele w dobrych cenach trzeba być czujnym.

Popularne kierunki turystyki zakupowej to przede wszystkim duże europejskie stolice. Do tych najchętniej odwiedzanych należą Berlin, Londyn, Paryż i Mediolan. Przed wyjazdem do którejkolwiek z nich warto poświęcić nieco czasu na poznanie największych skupisk sklepów w tych miastach i zdecydować, które z nich warto odwiedzić. Jako że czas, który możemy poświęcić na zakupy jest zwykle ograniczony, plan powinien być dopracowany w najdrobniejszych szczegółach.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.