Londyn znów na 1 miejscu – najbardziej luksusowe nieruchomości wg raportu Real Estate

cze 11, 2014 przez

Richmond, Londyn

Doug Wheller, flickr

Fakt ten nie jest zaskoczeniem, ponieważ podobnie było w ubiegłym roku, gdzie w rankingu najbardziej luksusowych nieruchomości stolica Wielkiej Brytanii wyprzedziła wiele innych zamożnych miast i regionów naszego globu. Aktualnie w czołówce oprócz Londynu znalazły się, ze Stanów Zjednoczonych: Nowy Jork, Los Angeles, Miami i San Francisco; z Europy: Paryż oraz Lazurowe Wybrzeże, Sydney z Australii, a kontynent azjatycki reprezentuje Hongkong.

Aby jakaś metropolia została uwzględniona w raporcie Christie`s, musi wykazać się wysokimi stawkami za metr kwadratowy, liczbie ofert nieruchomości luksusowych w przeliczeniu na ilość mieszkańców oraz odsetku kupujących z zagranicy. I tak jak podaje Christie`s International, w obecnym roku minimalne koszty nabycia nieruchomości w Londynie wynoszą niebagatela, aż 7,8 milionów dolarów amerykańskich. Mimo tego transakcje na rynku luksusowych nieruchomości w tym najdroższym z miast notują na przestrzeni ostatnich lat stałe zwyżki.

Spory udział w windowaniu londyńskich cen mają obywatele z krajów byłego Związku Radzieckiego, w tym sami Rosjanie, ale też zamożniejsi Ukraińcy. W obawie przed sankcjami jakie może jeszcze nałożyć na Rosję Unia Europejska z powodu tzw. Kryzysu Krymskiego, obywatele krajów zaangażowanych w konflikt, głównie Rosjanie, lokują część swojego kapitału właśnie w Londynie, nie wykazując przy tym danych osobowych, a dokonując zakupu na tworzone w tym celu firmy, czym utrudniają odkrycie kto za daną transakcją stoi.

Za liderem rankingu Londynem znalazł się Nowy Jork, trzymający się w czołówce już od dekad, a po nim, na trzecim miejscu jest Los Angeles, drugie co do liczebności miasto USA, również bezpieczne inwestorsko od wielu lat. W Los Angeles właśnie padł rekord ceny transakcyjnej na rynku amerykańskim, który wynosi 74,5 mln dolarów. Dla porównania w Hongkongu sprzedano nieruchomość za 83,8 mln dolarów amerykańskich, mimo tego w rankingu Christie`s znalazł się dopiero na czwartej pozycji.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.