Hotelarze w zachodniopomorskim chwalą sezon

wrz 4, 2015 przez

Bałtyk

EEPaul, flickr

Udany sezon turystyczny w zachodniopomorskim! Przedstawiciele branży turystycznej, właściciele hoteli, pensjonatów, prywatnych kwater, a także licznych kawiarni, restauracji, lodziarni chwalą tegoroczny sezon wakacyjny.

Zbigniew Głąbiński – wiceprezes zachodniopomorskiej Izby Turystycznej – ocenia sezon turystyczno-wakacyjny jako wyjątkowo udany. Pogoda w lipcu i w sierpniu to podstawowy czynnik, który sprowadził nad polskie morze tłumy turystów. Drugim czynnikiem były wewnętrzne niepokoje, m.in. w Tunezji, Turcji czy nawet na Krymie, które spowodowały, że w tym roku Polacy zostali w kraju. Z. Głębiński przypuszcza, że wzrost jaki może odnotować branża turystyczna nie przekroczy 10 procent. Mogą wystąpić też różnice w zależności od miejscowości. Zaznacza też, że tego lata wystąpiła ” zależność czasowa”.

Początek lipca, czyli początek sezonu był bez pogody, poprawiła sie ona w połowie lipca i od tego czasu nastąpił najazd na bałtyckie plaże. Przyznaje też, że jest zaskoczony, iż tego lata więcej turystów przyjechało nad zachodniopomorskie jeziora. Również świnoujska branża turystyczna może pochwalić się udanym sezonem. Zajętych było 98 procent miejsc noclegowych. Zmienił się jedynie nieco turysta, który na ogół przyjeżdżał na tydzień i dłużej, a w tym roku wyjątkowo dużo gości przyjeżdżało na krótsze terminy, od jednego do trzech dni. Według Kingi Abraham z Biura Informacji Turystycznej o takim nastawieniu prawdopodobnie zdecydowała pogoda, która skłaniała do spontanicznych, ale krótkich wypadów nad morze, gdzie trudno było znaleźć na ostatnią chwilę wolną kwaterę, jednak jak podkreśla, nikt nie został odesłany z kwitkiem. W niejednym punkcie gastronomicznym przy tak dużym nasileniu ruchu zatrudniano dodatkowych pracowników.

Rzecznik prezydenta Kołobrzegu Michał Kujaczyński również przyznaje, że tegoroczny sezon turystyczny jest wyjątkowo udany. Jego zdaniem do kurortów przyciąga turystów nie tylko piękna pogoda, ale też bogaty program imprez kulturalnych i sportowych, do tego zadbane plaże, doskonała baza hotelowa, parkowa zieleń i system ścieżek rowerowych. Jego zdaniem w tegorocznym sezonie liczba wypoczywających w Kołobrzegu przekroczy pół miliona.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.