Polskie jeziora w zimowej odsłonie

kw. 9, 2013 przez

jezioro zimą

(z: flickr.com, vmario)

Pomimo tego, że w okresie zimowym Polacy najczęściej wybierają się na urlop w góry, to jednak okazuje się, że jeziora w tym czasie wcale nie tracą swojego uroku. Potwierdzeniem jest strona czystejeziora.pl, na której możemy znaleźć polskie jeziora w zimowej odsłonie. Nie brakuje tu zdjęć, które odkrywają przed nami niesamowitą, zimową scenerię rodzimych pojezierzy ani ciekawostek dotyczących atrakcji, jakie czekają na nas w tych regionach.

Oczywiście, nikt nie będzie nas przekonywał, że nad jeziorem w zimie nie da się zmarznąć, jednak z pewnością nie będzie chłodniej niż w górach. Dobrą wiadomością jest natomiast to, że nad czystymi, polskimi jeziorami, praktycznie o każdej porze roku można obserwować dzikie zwierzęta żyjące w swoim naturalnym środowisku. Wokół akwenów latać będą te ptaki, które nie wyemigrowały do ciepłych krajów. Na spotkanie z fauną można liczyć także w lasach otaczających większość zbiorników. Zimą, przy odrobinie szczęścia, można zobaczyć w nich sarny czy jelenie podchodzące do karmników poszukiwaniu jedzenia.

Zima to również świetny czas na łowienie ryb w przeręblach. Polskie pojezierza słyną z czystych wód, w których żyją duże i piękne okazy wielu gatunków. Zimą, kiedy nad akwenami jest niewielu turystów, a dookoła panuje cisza, wędkarze mogą liczyć na idealne warunki do obfitych połowów. Spokojne łowienie pozwala skupić się na uzyskiwanie najlepszych wyników wędkarskich, jednocześnie gwarantując stuprocentowy wypoczynek na świeżym powietrzu.

Warto przy tym dodać, że nad jeziorami nawet zimą czekają na nas liczne atrakcje. Co prawda, nie da się tu zjeżdżać ze stoków, jednak okoliczne dróżki pozwalają na uprawianie biegów narciarskich. Jeśli śniegu nie ma zbyt wiele, to bez problemu możemy także jeździć na rowerze lub chodzić z kijkami. Oprócz tego, zimą nad polskimi jeziorami jest tak pięknie, że tamtejsze krajobrazy z pewnością zachwycą miłośników fotografii. Będą oni mieli okazję zrobić zdjęcia nie tylko malowniczych okolic, ale również zwierząt, które na śnieżnobiałym tle będą szczególnie wyraźne.

Jako, że w okresie zimowym nad jeziora wybiera się mało turystów, jest to świetny czas na zwiedzanie pobliskich miejscowości. Możemy mieć pewność, że ominą nas większe grupy zwiedzających. My sami będziemy mieli natomiast czas na poznawanie regionalnej kultury i korzystanie z gościnności tamtejszych gospodarzy.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.