Przewodnik po Chicago

paź 14, 2020 przez

Chicago to trzecie pod względem wielkości miasto w Stanach Zjednoczonych. Określane mianem wietrznego miasta przyciąga turystów, ale nie w takiej skali jak Nowy Jork czy Los Angeles. Do Chicago przyjeżdżają przede wszystkie, biznesmeni i artyści, gdyż rozwija się tu wiele ośrodków kulturowych i gospodarczych. Ponadto w Chicago najwięcej amerykańskiej Polonii, dlatego wielu Polaków decyduje się odwiedzić stolicę stanu Illinois. Co warto zwiedzić podczas pobytu w Chicago?

Miasto swój klimat zawdzięcza kilku architektom, którzy po wielkim pożarze w 1871 roku, zaproponowali odbudowę zniszczonych budynków w sposób innowacyjny. Już wtedy powstały pierwsze wieżowce, które na stałe wpisały się w krajobraz wietrznego miasta. Nowe budowle odznaczały kubiczną bryłą z płaskim dachem oraz licznymi przeszkleniami. Ten nowoczesny teren szybko zaczął pojawiać się w innych dużych aglomeracjach na całym świecie. Piękne chicagowskie budynki z końca XIX wieku można podziwiać do dziś, jak np. Auditorium Building. Co jeszcze koniecznie trzeba zwiedzić w Chicago?

Millenium Park

W samym centrum miasta, nad brzegiem jeziora Michigan można cieszyć się pełnym zieleni terenem rekreacyjnym, gdzie mieszkańcy Chicago chętnie się relaksują. Obywają się liczne wydarzenia kulturalne, muzyczne i rozrywkowe. Obok słynnego parku znajduje się rzeźba Cloud Gate, która potocznie nazywa się „fasolką”. Jest to obowiązkowe miejsce na zdjęcie w czasie wycieczki do Chicago.

Willis Tower

Mianem wizytówki miasta można też określić słynny wieżowiec, który oferuje jeden z najlepszych widoków w całych Stanach Zjednoczonych. Budynek ma aż 442 metry wysokości, a taras widokowy znajduje się na jego 103 piętrze. Oszklone balkony gwarantują nie lada przeżycie. Poza imponującą panoramą miasta, przy dobrej widoczności można obserwować sąsiednie stany: Indianę, Wisconsin i Michigan.

Museum Campus z Shedd Aquarium

Doskonałe miejscem na rodzinną wycieczkę jest Museum Campus. Szeroka oferta muzealne pozwala dogłębnie poznać historię miasta. Na jego terenie znajduje się również piękne akwarium, gdzie podziwiać można ryby, ssaki morskie, ptaki, węże, płazy i owady z całego świata. Atrakcyjną jest też prawdziwy las deszczowy, do którego można wejść oraz specjalne pokazy delfinów i lwów morskich.

Navy Pier

Obowiązkowym punktem wycieczki do Chicago jest wizyta na molo, które powstało w 1916 roku. Tętniące życiem miejsce wyróżnia się 60-metrowym diabelskim młynem, którym przejażdżka pozwoli z innej perspektywy zobaczyć przepływające do portu statki. Na molo odbywają się różne spektakle i zabawy dla dzieci. Ponadto najlepsze chicagowskie pamiątki kupi się właśnie na Navy Pier.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.