Dobry moment, by wybrać się na wczasy odchudzające

lut 24, 2015 przez

dieta

dolgachov/bigstockphoto.com

Coraz szybciej zbliża się sezon letni i zarówno kobiety jak i mężczyźni chcą na plaży wyglądać olśniewająco. Z tego też powodu właśnie teraz zaczyna się ruch we wszelkich obiektach turystycznych posiadających w swej ofercie turnusy odchudzające.

Wiosna i lato to pory roku, w których trudno ukryć mankamenty dotyczące nadwagi, a że wielu z nas chce dobrze prezentować się w zwiewnych i letnich strojach, nie brakuje chętnych na przygotowanie się do sezonu urlopowego podczas turnusów odchudzających.

Wiele polskich ośrodków wypoczynkowych dostrzegło potencjał jakim są osoby chcące pozbyć się zbędnych kilogramów i gotowe są na przyjęcie kuracjuszy, którzy niekoniecznie chcą te kilogramy zrzucać w pobliskiej siłowni. Wyjazd do znanego kurortu o tej właśnie porze roku to gwarancja spokoju i niższych cen, nie tylko zakwaterowania, ale też korzystania z lokalnych atrakcji.

Tego typu ośrodki z roku na rok poszerzają swoją ofertę skierowaną do gości przybyłych w celu poprawienia kondycji i zrzucenia zbędnych kilogramów. Można je znaleźć praktycznie w każdym znanym z wakacji rejonie kraju, w górach, nad morzem, ale również nad jeziorami. Wczasowiczami zajmuje się z reguły kompetentny personel, wśród którego ważne miejsce zajmują dietetycy, dostosowujący dietę pod konkretne osoby oraz trenerzy organizujący zajęcia ruchowe w salach gimnastycznych i w plenerze. Do takich zajęć dochodzą rozmaite zabiegi pielęgnacyjne w salonach SPA. Nie bez znaczenia jest także obecność wielu osób z podobnymi problemami, co ułatwia wzajemne wspieranie się i motywuje do wyrzeczeń.

Ośrodki organizujące turnusy odchudzające przygotowują na cały pobyt harmonogramy zajęć z planami ćwiczeń, rodzajami zabiegów kosmetyczno-wyszczuplających oraz rodzajów diet. Goście mogą liczyć na indywidualne konsultacje z dietetykiem i korzystać z całego zaplecza SPA.

W górach ośrodki takie znajdują się m.in. w Iwoniczu Zdroju, Szczawnicy i Ustroniu, nad morzem chętnie odwiedzany jest Kołobrzeg i Jastrzębia Góra, a nad jeziorami oferty takie można znaleźć zarówno na Mazurach, Kaszubach jak i na Pojezierzu Drawskim w Bornem Sulinowie.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.