Konkurs foto: „Kadry ze świata – podróże okiem Polaków”

mar 13, 2014 przez

Kadry ze świata IV

IV edycja konkursu fotograficznego „Kadry ze świata – podróże okiem Polaków” już trwa. Jeszcze do 30 marca można zgłaszać swoje prace, które następnie zostaną dokładnie obejrzane przez specjalnie do tego powołane jury. Spośród wszystkich nadesłanych zdjęć, wybranych zostanie 20 najlepszych fotografii. Oficjalnie nadany zostanie im tytuł KADROW ROKU 2014. Oprócz tego, zdjęcia, które wskażą jurorzy, zostaną wykorzystane do organizacji wystaw. Dzięki temu, obejrzeć będzie mogła je szersza publiczność. Ma to stanowić również swoiste podziękowanie dla uczestników, którzy zechcieli podzielić się swoimi wspomnieniami z podróży.

Po zakończeniu konkursu, część nadesłanych do niego fotografii powędruje na licytacje. Reszta zostanie natomiast wykorzystana do sprzedaży. Planowane jest m.in. stworzenie z nich specjalnych kalendarzy podróżniczych przedstawiających najciekawsze i najpiękniejsze miejsca na naszym globie. Taka inicjatywa ma pozwolić na zebranie pieniędzy, które później trafią do dzieci z domów dziecka. Zgodnie z założeniami organizatorów konkursu, uzbierane środki finansowe mają zostać wykorzystane na zorganizowanie dla wychowanków placówek ich wymarzonych wyjazdów wakacyjnych.

Każdy uczestnik konkursu może wysłać zdjęcia w liczbie od jednego do pięciu. Należy pamiętać, że dopuszczalny jest wyłącznie format zip. Przy każdym obrazie podane muszą zostać konkretne informacje, czyli imię i nazwisko autora, a także miejsce wykonania fotografii oraz jej krótki opis. Wymagane jest także stworzenie profilu podróżnika, w którym znajdować będzie się nasza fotografia profilowa oraz krótki opis naszej osoby, w którym mogą znaleźć się informacje dotyczące nie tylko samych odbytych podróży, ale również kwestii takich, jak choćby nasze cechy charakteru, wykształcenie, zainteresowania, marzenia.

Zgłoszenia wysyłać można drogą internetową, korzystając z oficjalnej strony konkursu. Znajduje się na niej specjalny formularz, który wymaga jedynie wpisania poszczególnych informacji. Poza danymi osobowymi, wpisać musimy także dane kontaktowe oraz treść wiadomości przesyłanej do organizatora. Zostaniemy także zapytani o to, który raz bierzemy udział w konkursie „Kadry ze świata – podróże okiem Polaków”. Na głównej stronie konkursu można też znaleźć informacje o całym projekcie oraz galerię zdjęć nadesłanych do konkursu w poprzednich latach.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.