Moda na wakacje w Albanii? Biura podróży potwierdzają wzrost zainteresowania

maj 13, 2016 przez

Albania

Aleksandar Todorovic/bigstockphoto.com

W ostatnich latach zmieniły się europejskie trendy wakacyjne. Zamiast do Hiszpanii, Włoch i Grecji, coraz więcej osób wybiera się do Chorwacji czy Bułgarii. Ostatnio dołączyła do nich także Albania. Co ciekawego czeka na nas w tym kraju?

Do niedawna najpopularniejszymi wakacyjnymi celami Europejczyków były Hiszpania, Grecja i Włochy. Z czasem wzrosło też turystyczne znaczenie Chorwacji, Bułgarii Czarnogóry. Od pewnego czasu coraz większe zainteresowanie wzbudza Albania. Ten leżący u brzegów Morza Adriatyckiego i Jońskiego kraj może pochwalić się wyjątkowo przyjemnym klimatem, wspaniałymi plażami i licznymi zabytkami.

Meteorolodzy szacują, że w Albanii słonecznych jest średnio 290 dni w roku. Wybrzeże morskie jest długie na ponad 360 km, a przeważają tu piaszczyste plaże otoczone niezwykle czystymi wodami. Poza niezapomnianymi widokami i warunkami wprost idealnymi do wakacyjnego wypoczynku, Albania oferuje pyszną kuchnię i nieprzeciętną gościnność sympatycznych mieszkańców. Jakby tego było mało, wycieczki do tego bałkańskiego kraju są jednymi z tańszych opcji w ofertach polskich biur podróży. Niektóre podróże bywają nawet o 50% tańsze od wycieczek do Chorwacji.

Jeszcze jedną zaletą Albanii jest jej dopiero rosnąca popularność, dzięki której można tu uniknąć tłumów wczasowiczów. To państwo świetne do zwiedzania przez tych, którzy nie mają ochoty na długie kolejki do kas biletowych i nie przepadają za przeludnionymi plażami. Poza tym na korzyść Albanii przemawia fakt, że praktycznie nikt nie kojarzy jej z terroryzmem, a w dzisiejszych czasach jest to jednym z ważniejszych wyznaczników atrakcyjności turystycznej kraju. Na szczęście, to jedno z tych państw, w których nie dochodziło dotąd do zamachów, więc turyści czują się tu bezpiecznie.

Specjaliści pracujący w branży turystycznej przyznają, że Albania jest odkryciem tego sezonu i jeszcze w tym roku można liczyć tam na spokój, jednak w kolejnych sezonach prognozuje się dynamiczny wzrost sprzedaży wycieczek do tego wyjątkowego zakątka Bałkanów. Praktycznie pewnym jest, że rosnący popyt na wycieczki do Albanii przełoży się też na wzrost cen takich wakacji. Jeśli więc liczy się na wspaniałe, spokojne wakacje za niewielką cenę, najlepiej będzie wziąć Albanię pod uwagę już w tegorocznych planach wakacyjnych.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.