Co warto zobaczyć w Calgary

sty 31, 2013 przez

calgary panorama

JMacPherson (flickr)

Calgary to bardzo dobre miejsce na spędzenie ciekawego i przyjemnego urlopu. Najlepiej będą się tu czuli amatorzy wszelkich sportów. W Calgary z łatwością można znaleźć instruktorów do większości sportowych dyscyplin. Warto zapoznać się tu z mniej znanymi sportami jak np. wspinaczka po Górach Skalistych, rafting tutejszą dziką, kanadyjską rzeką o nazwie Bow, kierowanie psim zaprzęgiem. Standardowe dyscypliny jak kolarstwo, biegi i narciarstwo są w Calgary nie mniej popularne od wyżej wymienionych sportów.

W 1988 r. doceniono fakt, iż sport jest tak ważny dla mieszkańców Calgary i uczyniono wówczas to miasto organizatorem Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Calgary to również kolebka znacznej części kanadyjskiej Polonii. Przyjeżdżając do tej miejscowości, będziemy mogli porozumiewać się z tutejszymi mieszkańcami nie tylko w języku angielskim czy francuskim, ale także i polskim.

calgary nocą

hamish_ (flickr)

Calgary położone jest na przedgórzu Gór Skalistych, które są jego największą atrakcją turystyczną. Niestety odpowiadają one również za tutejszy klimat charakteryzujący się upalnymi latami oraz długimi, mroźnymi zimami.

Przybywających do Calgary turystów (koleją lub samolotem) czeka sporo atrakcji. To kanadyjskie miasto tętni życiem i często nazywa się je „Sercem nowego Zachodu”. Warto przejść się powstałym w Calgary długim na 16 km systemem tunelów nadziemnych dla pieszych lub wziąć udział w słynnym rodeo Stampede. Do innych atrakcji tego miasta należą: muzea (Wojskowe, Nauki i Sztuk Pięknych), stajnie jeździeckie Spruce Meadows, liczne parki (np. Fish Creek Provincial Park czy historyczny Heritage Park), wieża obserwacyjna, tutejszy browar (Beer Rock Brewer), miejsca historyczne (np. Lougheed House, Fort Calgary). Lubiący przyrodę mogą udać się do rezerwatu przyrody Inglewood Bird Sanctuary and Nature Centre. Najmłodsi na pewno nie będą nudzić się w znajdującym się w Calgary ZOO czy parku rozrywki Shakers Family Fun Centre lub Calgary Corn Maze. Panowie mogą wybrać się na któreś z pól golfowych, boisk bądź też wybrany przez siebie szlak górski. Panie natomiast będą zadowolone z pobytu w którymś z tutejszych salonów SPA, klubu fitness, ogrodzie (Reader Rock Garden), teatrze czy wycieczce po centrum handlowym (Stephen Avenue Walk).

Calgary Kanada

Dan Stephenson (flickr)

Calgary

cheukiecfu (flickr)

To największe kanadyjskie miasto w prowincji Alberta organizuje corocznie wiele festiwali, w tym m.in. latynoamerykański Festiaval, Calgary Folk Music Festival, Międzynarodowy Festiwal Bluesa, Festiwal Smoczych Łodzi. Tym, którzy uwielbiają poznawać nowe smaki w kuchni polecamy odbywające się tu imprezy mające na celu promowanie lokalnych oraz kanadyjskich potraw, czyli Taste of Calgary, Rocky Mountain Food and Wine Festival i GlobalFest.