Bukareszt, Kijów, Sofia – najtańsze miasta na wakacje 2014

sty 24, 2014 przez

bigstock-House-Of-Parliament-or-People--26628095

Nie skończył się jeszcze styczeń, ale już teraz wiadomo, jakich cen należy się w tym roku spodziewać w branży turystycznej. Tworzone są rankingi najdroższych i najpopularniejszych, ale też najtańszych kierunków wakacyjnych. W tym ostatnim zestawieniu trzy pierwsze miejsca zajmują Bukareszt, Kijów oraz Sofia. By sporządzić ranking, pod uwagę wzięto nocleg w tanim hostelu o względnie dobrym standardzie, a także posiłki, dwa przejazdy komunikacją miejską, kieszonkowe na rozrywki oraz jedną płatną atrakcję turystyczną. Uwzględniono przy tym wahania kursów walut. Cała wycena dotyczyć miała natomiast jednego dnia.

Dziesiątkę najtańszych miast europejskich otwierają te znajdujące się w krajach nadbałtyckich. Należą do nich Ryga, a także dwie polskie miejscowości – Kraków oraz Warszawa. Niedrogie będą również wycieczki do krajów bałkańskich. W dziesiątce najtańszych miast znalazły się Sarajewo i Belgrad. W zestawieniu po raz pierwszy znalazł się turecki Stambuł. Jeśli chodzi o wycieczki, które będą w tym roku najdroższe, to z pewnością będą to wyjazdy do krajów skandynawskich. Na czele rankingu najdroższych, jednodniowych wycieczek znalazły się te do Zurychu, Sztokholmu oraz Oslo. W pierwszym przypadku spędzenie jednego dnia będzie nas kosztowało ok. 124 dolarów amerykańskich. Wysokie ceny w Skandynawii są już jednak normą, do której przywykła większość podróżnych.

Najtańszy jest rumuński Bukareszt, w którym spędzenie dnia będzie nas kosztowało 24,5 dolara. Chociaż uważa się, że nie należy on do grona pięknych stolic Europy, to jednak turyści przyznają, że panuje w nim wyjątkowa atmosfera. Jeśli chodzi o zwiedzanie, to z pewnością warto tam zobaczyć Pałac Parlamentu, który jest największym gmachem na kontynencie.

Za jeden dzień w Kijowie zapłacimy 25,5 dolara. Możemy tu jednak liczyć na znacznie więcej atrakcji niż w Bukareszcie. Kijów, jako jedno z najstarszych europejskich miast, ma wiele zabytków, które powinniśmy zobaczyć. Część spośród tych budowli można obejrzeć bezpłatnie, więc nie wydamy na to zbyt dużo, a zorganizujemy sobie ciekawą wycieczkę po najważniejszych punktach miasta. Spędzenie jednego dnia w znajdującej się na 3. miejscu wśród najtańszych europejskich miast Sofii będzie kosztowało nas zaledwie 26,3 dolara. Sofia to połączenie pięknej przyrody ze wspaniałą, starą architekturą, co sprawia, że nawet decydując się na tanie wakacje, przyjemnie spędzimy tu czas podziwiając malownicze okolice.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.