Aspen – ulubione miejsce amerykańskich gwiazd

lut 6, 2014 przez

Aspen

richpalpine, flickr

Aspen to narciarski kurort znany na całym świecie. I nie ma w tym niczego dziwnego, skoro każdego roku gości dziesiątki gwiazd kina, estrady, polityki. Aspen leży w Górach Skalistych, w stanie Kolorado. Słynie nie tylko z przepięknych widoków rozciągających się niemal z każdego punktu w miasteczku czy z perfekcyjnych warunków narciarskich, ale również ze wspaniałych zabudowań, które w większości są luksusowymi, bardzo drogimi domami. Aż trudno uwierzyć, że Aspen powstało, jako niewielka osada górników pracujących w okolicznych kopalniach srebra.

Jako osada mieszkalna dla górników, Aspen działało tylko przez kilkanaście lat, ponieważ w latach kryzysu gospodarczego padł tez przemysł wydobywczy. Na odbudowę miejscowości zdecydowano się dopiero w roku 1930, gdy uznano, że w tych okolicach warto byłoby stworzyć kurort narciarski. Dość szybko rzeczywiście udało się stworzyć tam centrum narciarskie, które spełniało wymagania praktycznie wszystkich miłośników sportów zimowych. Dodatkowo, miejscowość bezustannie się rozwija, wciąż proponując nowe trasy narciarskie, poprawiając jakość stoków, rozbudowując istniejące już obiekty i dobudowując nowe.

Dzięki prężnej rozbudowie Aspen, w 1950 r. udało się tam nawet zorganizować Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim. Ta impreza sportowa rozsławiła kurort na całym świecie. Od tamtej pory, coraz częściej przyjeżdżali tu narciarze z całego świata, byle tylko móc poszusować w idealnych warunkach. W końcu do Aspen notorycznie zaczęły także zaglądać gwiazdy kina i estrady. Do dziś jest to ulubiona górska miejscowość taki sław, jak Antonio Banderas, Mariah Carey, Godie Hawn i Kurt Russell, czy miliarder Roman Abramowicz. Dom ma tam także Lance Armstrong.

Pod względem warunków narciarskich, Aspen rzeczywiście jest niezwykłe. Poza samą, główną częścią ośrodka narciarskiego, w skład kompleksu wchodzą jeszcze 4 sąsiadujące z nim kurorty. Są to Aspen Mountain, Aspen Highlands, Buttermilk oraz największy ośrodek narciarski Snowmass. Łącznie znajduje się w nich ponad 300 tras narciarskich o różnym stopniu trudności, dzięki czemu absolutnie każdy narciarz i snowboardzista znajdzie warunki, które będą idealnie dostosowane do jego możliwości. Najdłuższą trasą jest znajdujący się w Snowmass szlak o długości 8,5 km.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.