Podróż, spa, wspólna wycieczka – pomysły na Dzień Matki

maj 22, 2015 przez

Dzień Matki

alexraths/bigstockphoto.com

Dzień Matki 2015 – jak go spędzić? Wycieczka dla aktywnych mam w dniu ich święta: razem z rodziną. Podróż, SPA, rower, góry, morze, wody termalne – ciekawe propozycje na prezent dla mamy.

Dzień Matki to wspaniała okazja by spędzić czas z rodziną i najbliższymi, ale nie jak co dzień: w domu, wśród męczących obowiązków, tylko nieco inaczej: np. wykorzystując piękną pogodę i możliwość sprawienia mamie prezentu w postaci ciekawej wycieczki.

Dzień Matki wypada w maju, kiedy prawdopodobieństwo udanej pogody jest bardzo wysokie. Warto zorganizować w tym dniu dla całej rodziny wycieczkę rowerową np. na łono natury: do parku, do lasu, na działki, czy odwiedzić najbliższe okolice. Zobaczyć, zwiedzić aktywnie coś ciekawego i zakończyć ten dzień rodzinnym piknikiem. Atrakcje na łonie natury zawsze się znajdą, a frajda murowana dla wszystkich – również dla Mamy, która chętnie spędzi czas z rodziną, poza standardową codziennością.

Jeżeli możemy pozwolić sobie na dłuższy wyjazd to czekają na nas kurorty, które z okazji Dnia Matki oferują często atrakcyjne promocje rodzinne. Piękne ośrodki uzdrowiskowe w górach: Lądek Zdrój, Kudowa Zdrój, Polanica Zdrój, które warto nie tylko zwiedzić czy pochodzić po górach, ale w ramach odpoczynku skorzystać również ze SPA, popróbować wód leczniczych, a specjalnie dla mamy: kosmetyczka i masaż.

A może Zakopane i wody termalne czy Aqua Park? Oczywiście można połączyć jedno i drugie. Jeśli mamy góry na co dzień to może alternatywą udanego wypoczynku będzie nasze polskie morze? Wczasy odchudzające, albo kilkudniowy, majowy pakiet SPA plus seans w grocie solnej. Młoda mama ma mniej możliwości spędzenia czasu tylko w towarzystwie męża. Jeśli jest możliwość oddania maluchów pod opiekę dziadków choćby na jeden dzień, to udanym pomysłem może okazać się dla mamy spędzenie czasu w salonie piękności, potem wyjście z mężem np. do filharmonii, teatru, może dobre kino, a na koniec romantyczna kolacja we dwoje.

Jeśli podejmiesz plany wcześniej to może znajdą się tanie bilety lotnicze do którejś z europejskich stolic? Prezentem niekoniecznie musi być biżuteria czy kosmetyki. Taki wspólnie spędzony czas może okazać się najpiękniejszym Dniem Matki.

1 Comment

  1. Wiele ciekawych pomysłów, podejrzewam, że każdy ucieszy mamę, zwłaszcza jeśli będzie punktualny i połączony ze szczerymi życzeniami :-)

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.