Audioriver Festival

lip 27, 2011 przez

Audioriver jest jedna z popularniejszych imprez muzycznych, jakie odbywają się w Polsce. Ten znany festiwal trwa aż trzy dni. Powstał on w celu propagowania alternatywnych gatunków muzyki, a zwłaszcza muzyki elektronicznej. Do tej pory zorganizowano już pięć odsłon tego festiwalu. Pierwsza odbyła się w 2006 roku. Przez ten czas impreza zyskała już charakter międzynarodowej. Miejscem zabawy w rytmie muzyki klubowej zawsze jest płocka plaża. W tym roku VI festiwal Audioriver wystartuje 29 lipca.

Audioriver 2011 to cztery sceny na plaży oraz scena na Starym Mieście. Ponadto odbywać się będą bezpłatne warsztaty Red Bull Music Academy. Festiwal rozpoczyna się w piątek o 18.00 na głównym rynku. Impreza potrwa do niedzieli. Zakończy się o świcie około 7 rano. W sumie muzyka rozbrzmiewać będzie 30 godzin, niemalże nieustannie. Prócz tego przewidziano cztery pokazy kinowe w lokalnym centrum filmowym. Na płockich scenach wystąpią różni artyści muzyki alternatywnej i klubowej, m.in.:

  • Eltron John
  • Seb Skalski
  • Gilles Peterson
  • Chris Liebing
  • Seth Troxler
  • Kryptic Minds

Cena karnetu na dwa dni wynosi 150 złotych.

Jednorazowa wejściówka – 85 zł.

Kupić je będzie można przed wejściem na festiwal. Całą imprezę rejestrować będą kamery, dzięki czemu będzie można obejrzeć relację na żywo z Płocka.

Audioriver promuje się jako impreza niezależnego świata.

Organizatorzy spodziewają się ponad 40 tys. osób, chętnych uczestniczyć w nietypowym festiwalu. Za rok w Płocku odbędzie się kolejny event, data siódmej imprezy Audioriver nie jest jeszcze znana. Najprawdopodobniej będzie to przełom lipca i sierpnia, kiedy spodziewać się można słonecznej pogoda, co to jest niezbędne na plażowy festiwal.

Audioriver 2010:

1 Comment

  1. Jowita

    Laurent Garnier – na wypasie XXXDDD Zakwasy na nogach mam do dzisiaj. Audioriver – pa pa, do zobaczenia za rok, będę czekała cieprliwie i grzecznie

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.