Przewodnik po Wenecji

sty 31, 2022 przez

Gondola płynąca kanałem w Wenecji

Wenecja – któż nie marzył o wycieczki w to najbardziej romantyczne miejsce na świecie. Miasto gondoli, zabytkowych budowli, barwnego karnawału i pysznego jedzenie każdego roku odwiedzają miliony turystów. Każdy na własnej skórze, chce poczuć klimat tego miasta. Obecnie jest znacznie łatwiejsze za sprawą tanich połączeń lotniczych, które dostępne są już od kilkudziesięciu złotych. Co zobaczyć podczas wyprawy do symbolu Włoch i jednego z najstarszych miast we Włoszech? Miasto na złożono już w 452 roku. Ze względu na swoje położenie miało ono ogromne znacznie handlowe i gospodarcze. Dopiero w drugiej połowie XIX wieku stało się częścią Królestwa Włoch. Poniżej obowiązkowy miejsca do zobaczenia.

Taras widokowy Fondaco dei Tedeschi

Wenecja w całej krasie – taki widok rozpościera się właśnie z tarasu widokowego, ulokowanego na górze luksusowego centrum handlowego. Co ważne, wstęp na taras jest bezpłatny, ale można przebywać na nim do 15 minut. Ze względu na duże zainteresowanie turystów najlepiej zarezerwować wejście wcześniej poprzez stronę internetową.

Most Rialto

W najstarszej części miasta można poczuć charakterystyczny klimat Włoch. Właśnie na moście Rialto toczy się weneckie życie. Kolorowe sklepy, weneckie bary i kawiarnie oraz cudowny widok na Canal Grande gwarantują udany dzień w Wenecji. Nieopodal mostu znajduje się ogromny targ Mercato di Rialto, gdzie można kupić najlepsze włoskie produkty.

Most Westchnień

Słynny most Ponte dei Sospiri, który niegdyś był miejscem przejścia skazańców. Dziś to jedna z ważniejszych atrakcji Wenecji. Ażurowe okienka pozwalają na obserwowanie cudownego miasto z innej perspektywy.

Plac i Bazylika św. Marka

Słynny plac, będący centrum miasta. To właśnie to znajdują się najważniejsze zabytki Wenecji: Palazzo Ducale, dzwonnica Campanile oraz Bazylika Świętego Marka. W zabytkowej bazylice znajduje się grób patrona miasta, św. Marka. Obiekt w stylu bizantyjskim zachwyca niezwykłą architekturę i mozaikami. Warto wiedzieć, że wewnątrz świątyni obowiązują surowe zasady odnośnie fotografowania – zdjęcia dozwolone są tylko za opłatą.

Rejs gondolą

Podczas wycieczki do Wenecji każdy marzy o rejsie gondolą. Jednak taka przyjemność do najtańszych nie należy. Rejsy grupowe, 6-osobowe kosztują od 80 euro i trwają 30 minut. Nocą stawka jest wyższa – od 100 euro. Inne ceny obowiązują też w przypadku romantycznych wycieczek. Tańszą i równie ciekawą opcją jest wycieczka gondolowym promem, który płynie na drugi brzeg Canal Grande. Łódź maksymalnie zabiera 14 osób, a koszt rejsu to tylko kilka euro.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.