9 edycja Travelerów – poznaj laureatów

cze 9, 2015 przez

travelery

Znamy już zwycięzców 9 edycji Travelerów! Sprawdź jakie kategorie przyrodnicze cieszyły się największą popularnością i kto został laureatem.

W Muzeum Etnograficznym w Warszawie spotkali się przedstawiciele świata podróży, eksploracji, literatury podróżniczej, by poznać zwycięzców 9 edycji najbardziej prestiżowej nagrody podróżniczej w Polsce – TRAVELERY, które przyznawane są co roku od blisko dekady. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem wśród czytelników oraz miłośników podróży i eksploracji.

Co roku wyróżniane są osoby, które dokonały czegoś wyjątkowego. Tym razem dużą popularnością cieszyła się kategoria: Podróż RokuMirosław Lewiński został zwycięzcą za realizację niestandardowej wyprawy, która była czymś więcej niż tylko przemierzaniem przestrzeni geograficznej. Dla żeglarstwa porzucił medycynę. Przepłynął dookoła świata śladami Wagnera. Na pokładzie Ulyssesa pokonał ponad 44 tys. mil morskich, z czego 10 tys. samotnie.

Pozostałe kategorie to: Wyczyn rokuOlek Ostrowski za pionierskie podjęcie wyjątkowego wyzwania w dziedzinie podróży, eksploracji lub sportów ekstremalnych. Jako pierwszy Polak zjechał na nartach z Cho Oju ( 8201), Społeczna inicjatywa roku dla osób lub instytucji, które przyczyniają się do poprawy świadomości ekologicznej, ocalenia dzikiej przyrody lub dziedzictwa dla Fundacji Dobra Fabryka Szymona Hołowni, Sklep Dobro Czynne 24. Naukowe osiągnięcie roku za dokonania naukowe, które pozwoliły lepiej zrozumieć świat, ludzi i kultury otrzymali wrocławscy neurochirurdzy Prof. Włodzimierz Jarmundowicz i dr Paweł Tabakow za rekonstrukcję rdzenia kręgowego za pomocą glejowych komórek węchowych. Podróżnicza książka roku za wydaną w ubiegłym roku książkę, która w najlepszy sposób przybliża czytelnikom horyzonty geograficzne i kulturowe otrzymała Aleksandra Gumowska, „Seks, betel i czary”, Wydawnictwo Znak.

Blog roku dla podróżnika, który za pomocą bloga najefektowniej potrafi przenieść swą podróż przez świat realny do świata wirtualnego dostała Aleksandra Świstow – Pojechana.pl. Grand Prix – za osiągnięcia w dziedzinie eksploracji otrzymał Aleksander Doba – Polski kajakarz. W latach 2013–2014 przemierzył ocean w najszerszym miejscu, między Lizboną a Florydą.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.