Berlin: miasto na weekendowe wycieczki

gru 3, 2013 przez

Berlin

Ronny Siegel, flickr

Berlin to jedna z tych europejskich stolic, do których mamy najbliżej. Dodatkowo, stolica Niemiec uważana jest za jedno z najładniejszych miast naszego kontynentu. To wystarczające powody, by zdecydować się na spędzenie tam weekendu. Tym bardziej, że Berlin jest piękny o każdej porze roku. Możemy go zwiedzać nawet zimą, a i tak nie zabraknie tam atrakcji. Wszystko to sprawia, że wśród Polaków rośnie zainteresowanie wycieczkami do tej części Niemiec. Berlin może nas zachwycić swoją różnorodnością, która jest zauważalna zarówno w kwestii kulturalnej, jak też narodowościowej. Nie brakuje przy tym wielu atrakcji turystycznych, które są tak rozmaite, że każdy przybysz może wśród nich znaleźć rozrywkę idealną dla siebie.

Oczywiście, jak w każdym innym miejscu, tak również w stolicy Niemiec istnieje lista tych atrakcji turystycznych, które powinny znaleźć się w programie wycieczek każdego obcokrajowca. Z pewnością warto odwiedzić Reichstag, czyli siedzibę tamtejszego rządu. Nie chodzi tu wcale o kwestie polityczne, ale o fakt, że budynek jest po prostu prawdziwym dziełem architektonicznym. Wybudowano go w XIX w., jednak w latach 30. XX w. został zniszczony i odbudowano go dopiero w latach 90. poprzedniego wieku. Zachowany został w stylu neorenesansowym. Z jego szczytu można podziwiać panoramę całego miasta.

Nie da się wyjechać do Berlina i nie odwiedzić symbolu tego miasta – Bramy Brandenburskiej. Mająca być Bramą Pokoju budowla powstała w XVIII w. Ma 26m wysokości i jest tak znana, że znajduje się nawet na rewersie eurocentów. Trudno mówić o zwiedzeniu stolicy Niemiec, jeśli nie widziało się z bliska tej budowli. Poza tym, będąc na wycieczce w Berlinie powinniśmy też odwiedzić Wyspę Muzeów, na którą składa się 5 obiektów muzealnych, w tym Stara Galeria Narodowa i Nowe Muzeum.

Ale w stolicy Niemiec czekają na nas także mniej oczywiste atrakcje. Niedaleko Berlina znajduje się największa na kontynencie tropikalna wyspa Tropical Island, na której panują warunki niemal identyczne, jak te na Karaibach. Dodatkowo, w mieście można skorzystać z wycieczek Alternative Berlin Tours, które prowadzą po nieznanych, aczkolwiek ciekawych zakamarkach niemieckiej stolicy i pozwalają nam poznać ją z zupełnie innej strony niż ta, którą widzimy podczas tradycyjnego zwiedzania.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.