Coraz więcej turystów w województwie świętokrzyskim

wrz 11, 2015 przez

Świętokrzyski Park Narodowy

Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland
, flickr

W województwie świętokrzyskim turystyka rozwija się naprawdę prężnie! Rośnie liczba nowych inwestycji, przybywa turystów. Filarem staje się turystyka uzdrowiskowa. Projekt promocji turystycznej świętokrzyskiego dobiegł końca, a efekty są widoczne.

Dobiegł końca realizowany projekt promocji turystycznej świętokrzyskiego, który zakładał wykorzystanie w tym celu produkcji audiowizualnych, działań Public Relations (PR), reklamę, oraz inne nowoczesne narzędzia. Jak poinformował prezes ROT Jacek Kowalczyk łącznie na ten cel w tym okresie wydano ponad 10 mln, co daje po 2mln zł rocznie.

Dzięki promocji, od 2011 roku wzrosła o ponad 19 % liczba sprzedanych noclegów w hotelach. Tylko w II kwartale 2015 r. liczba ta przekroczyła 400 tys. informuje Regionalna Organizacja Turystyczna (ROT). Według zaprezentowanych danych przez ROT rośnie również liczba turystów korzystających z biletowych atrakcji. W drugim kwartale tego roku w ujęciu rocznym dynamika ta wyniosła 16,6 proc. Jeszcze większy wzrost odnotowała w ciągu roku liczba turystów zagranicznych odwiedzających region i wyniosła w II kwartale 17,3 proc. rok do roku.

Wraz ze wzrostem zainteresowania regionem rośnie branża turystyczna i przybywa liczba nowych inwestycji. Ogromnym potencjałem regionu świętokrzyskiego jest turystyka uzdrowiskowa. Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas był uczestnikiem konferencji „Turystyka uzdrowiskowa filarem rozwoju Województwa Świętokrzyskiego – nowe wyzwania i możliwości”. Na konferencji mówił „Musimy połączyć siły, bo tylko w synergii, w spoglądaniu na siebie nawzajem jako na potencjalnych partnerów, a nie konkurentów, możemy odnieść sukces – jako region świętokrzyski, jako ziemia buska, solecka, kazimierska”. Marszałek przypomniał, że w strategii rozwoju województwa to turystyka zdrowotna jest jedną z głównych specjalizacji.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.