Urlopy 2014 – planujemy już zimą

sty 9, 2014 przez

urlopy w 2014

Choć ledwie zaczął się nowy rok, to jednak wielu Polaków już teraz planuje urlopy na najbliższych 12 miesięcy. Dzięki temu, możemy odpowiednio rozgospodarować swój czas tak, by na nic nam go nie zabrakło. Co ważne, możemy też skorzystać z pełnych ofert biur turystycznych, zanim ktoś inny wykupi podróże, o których marzyliśmy. Dodatkowo, większość jednostek tego typu udostępnia teraz oferty first minute, co oznacza, że wiele wycieczek możemy kupić po niższych, przedsezonowych cenach.

A jakie trendy widać na początku nowego roku? Według biur turystycznych, niewiele zmienia się w kwestii najpopularniejszych kierunków, jakie wybierają Polacy. Najchętniej wyjeżdżamy do Turcji, Grecji i do Hiszpanii. W czołówce znajdują się także Egipt i Tunezja. Biura przyznają, że przy wyborze miejsca, w którym spędzimy urlop niemałe znaczenie ma okres, w którym będziemy mieli wolne. Ci, którzy zamierzają wyjechać na wakacje w kwietniu chętniej wybierają Turcję. Identycznie jest w maju. Na czerwiec, sierpień i wrzesień wolimy wybrać się do Grecji, ale w lipcu najczęściej decydujemy się na podróż do Egiptu.

W 2014 r. część biur podróży zamierza wyjść do klientów z nowymi ofertami. Wśród nich wymienia się grecką wyspę Samos, która leży na Morzu Egejskim zaledwie 1,5 km od Azji Mniejszej. W ofertach biur pojawi się też inna propozycja związana z Morzem Egejskim. Będzie to grecka wyspa Skiathos, która zauroczy wszystkich lubujących się w kameralnych miejscach, niewielkich zatoczkach, małych plażach i drobnych wysepkach. Choć Skiathos mierzy sobie tylko 48 km2, to znajduje się na niej aż 60 plaż. Kolejną propozycją biur podróży ma być inna wyspa należąca do Grecji – Santorini. Chwali się ją za wspaniałe warunki naturalne, cudowną architekturę oraz niezwykłą atmosferę, jaka w niej panuje. Jednym z hitów ma być też przynależna do Grecji, choć leżąca już na terytorium Azji, słynna wyspa Lesbos.

Pojawić ma się też oferta wakacji w marokańskim Essaouira, gdzie na turystów czekają niesamowite widoki i 10 kilometrów pięknych plaż. Nowością będzie również podróż do bułgarskiego kurortu Primorsko. Ta malutka miejscowość w sezonie zwiększa liczbę mieszkańców nawet dziesięciokrotnie. Popularnością może się w tym roku cieszyć także największa wyspa leżąca u brzegu Afryki Północnej, należąca do Tunezji Dżerba. Jej zaplecze turystyczne jest bardzo dobrze rozwinięte. Rośnie też popularność wycieczek do leżącej na samym południu Włoch Apulii. Nowością będzie możliwość wyjazdu na wakacje do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.