Co warto zwiedzić w Danii?

wrz 3, 2018 przez

Dania to mały i piękny kraj, który obfituje w wiele atrakcji turystycznych. Niezwykłe zabytki historyczne zwiedzać można na terenie magicznej Kopenhagi oraz w innych niezwykłych miejsca tego kraju. Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas wyjazdu do tej części Skandynawii? Poniżej najważniejsze punkty na turystycznej mapie Danii.

Legoland

Dla najmłodszych Dania to przede wszystkim świat klocków Lego. Największy w Europie park o powierzchni 14 hektarów znajduje się w mieście Billund. Łatwo tu ostać się tanimi linami lotniczymi. Wszystkie znajdujące się w Legolandzie budowle wykonane są z klocków, co sprawia, że każdy czuje się tam jak dziecko. Ten jeden z najstarszych Legolandów na świecie oferuje mnóstwo atrakcji dla małych i dużych, a wśród ekspozycji m.in replika duńskiego pałacu królewskiego.

Zamek Kronborg

Choć zamek powstał 200 lat później niż toczy się akcja szekspirowskiego Hamleta, to właśnie w jego murach rozgrywają się najważniejsze sceny słynnego dzieła. W rzeczywistości zamek przez setki lat był siedzibą duńskich władców, pomimo swojego położenia tuż przy granicy ze Szwecją. Renesansowy styl budynku przyciąga turystów z całego świata, którzy chcą z bliska zobaczyć zamek Hamleta. Stale organizowane są tu występy teatralne.

Jelling

Liczące przeszło 1000 lat miasto, położone w środkowej części Jutlandii, pozwala zobaczyć niemal całą historię Danii w pigułce. W lokalnym kościele pochowano pierwszego króla Danii. Zwiedzić też trzeba 2 kamienie runiczne z X wieku. Co ciekawe, to właśnie tu urzędował król Harald Sinozębny, od przydomka którego pochodzi nazwa technologia komunikacji bezprzewodowej – bluetooth.

Ogród Tivoli

Wspaniały park rozwórki, który został założony w 1843 roku w Kopenhadze, był wzorem dla słynnego Disneylandu. Poza diabelskimi młynami, karuzelami, kolejką górską Rutsjebanen znajdują się tutaj cudowne alejki kwiatowe oraz fontanny. Ogród Tivoli jest unikatowym połączeniem wesołego miasteczka z ogrodem botanicznym, co czyni to miejsce jedną największych atrakcji Danii.

Bornholm

Jedną z największych wysp w Europie przyciąga turystów cudowną inwestyturą do wypoczynku na świeżym powietrzu. Położona na środku Bałtyku obfituje w piękne plaże i strefy do wędkowanie. A ponad 200 km ścieżek rowerowych pozwala na dokładne poznanie całej wyspy podczas podróży jednośladem.

Amalienborg

Urokliwy Pałac Królewski w Kopenhadze, będący siedziba duńskiej rodziny królewskiej, przyciąga uwagę turystów odwiedzających stolicę Danii. Budynek został zbudowany stylu rokoko. W skład całego kompleksu wchodzą cztery mniejsze pałace. Podobnie jak przed londyńskim pałacem spokoju rodziny królewskiego strzegą wartownicy. Ubrani w tradycyjne czerwono-granatowe mundury nie wykazują żadnego zainteresowania turystami, którzy próbują ich rozśmieszyć.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.