Podróże w czasach zarazy – gdzie wyjechać bez testów i kwarantanny?

wrz 14, 2021 przez

widok na góry w Albanii

Wraz z zakończeniem sezonu wakacyjnego lista państw, które można odwiedzić bez konieczności robienia testu na koronawirusa zaczyna się kurczyć. Ze względu na obawę przed kolejną falą zachorowań w kolejnych krajach wprowadzone są dodatkowe środki ostrożności, w tym właśnie wymogi odnośnie tekstów lub szczepień dla turystów. Gdzie obecnie nadal można podróżować bez żadnych ograniczeń? Poniżej lista popularnych destynacji.

Albania

Bez wątpienia tegoroczny hit wakacyjnych wycieczek. Cudowne albańskie wybrzeże, doskonała pogoda i zdecydowanie niższe ceny niż w Polsce, ale co najważniejsze – brak jakichkolwiek ograniczeń wjazdowych. Do Albanii można przyjechać wszystkimi środkami transportu bez konieczności prezentowania zaświadczenia o zaszczepieniu czy negatywnego testu. Nic nie wskazują na to, aby w najbliższym czasie zasady zmieniły się, dlatego turyści nadal rezerwują wakacje w Albanii.

Cypr

Bardzo konkretne i surowe zasady wjazdu obowiązują na Cyprze niemal od początku pandemii. Wszystkie państwa podzielono na 3 kategorie – czerwoną (C), pomarańczową (B) i zieloną (A). Obywatele krajów oznaczonych na zielono mogą przylatywać na Cypr bez żadnych testów czy szczepień. Polska obecnie znajduje się w zielonej strefie, ale wraz ze wzrostem liczby zakażeń sytuacja może ulec zmianie. Turyści z państw z grupy B muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR na koronawirusa, wykonany maksymalnie 72 godziny przed przylotem. Natomiast gdy kraj trafi na czerwoną listę oznacza to zakaz przylotu na Cypr dla jego obywateli.

Hiszpania

Przez cały okres wakacyjny wjazd do Hiszpanii oraz na wszystkie wyspy hiszpańskie nie podlega żadnym restrykcjom. Wcześniej niezbędne były testy, obecnie urlop można spędzać bez dodatkowych wymogów czy kwarantanny. Niemniej spodziewać się można, że hiszpańskie władze w sytuacji rozwoju czwartej fali ponownie wprowadzoną ograniczenia dla turystów, czyli tak jak w ubiegłym roku – niezbędne testy PCR lub antygenowe na wszystkich granicach.

Meksyk

Destynacja, która bije rekordy popularności wśród polskich celebrytów. Do Meksyku przejeżdżają wczasowicze z Europy i Stanów Zjednoczonych, bo od samego początku pandemii nie wprowadzono tu żadnych wymogów wjazdów dla turystów. Meksykańskie plaże stale tętnią życiem i najprawdopodobniej nadal nie będzie konieczności wykonywania testu na koronawirusa przed przylotem.

Dominikana

Podobnie jak Meksyk również na Dominikanie nie zdecydowano się wprowadzić specjalnych zasad wjazdowych ze względu na pandemię koronawirusa. Odprawa turystów wygląda tak samo jak to odbywało się w poprzednich latach, bez żadnych testów, ani kwarantanny. Jest za to cudowna pogoda i piękne widoki, które kuszą turystów z całego świata.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.