Park Narodowy Kootenay

kw. 25, 2012 przez

Kootenay

Każdy miłośnik odpoczynku wśród przepięknej flory i fauny powinien chociaż raz odwiedzić Park Narodowy Kootenay. Położony w malowniczej części Kanady, w południowo-wschodnich stronach prowincji Kolumbia Brytyjska, park zajmuje 1406 kilometrów kwadratowych powierzchni. Stanowi jeden z 41 Parków Narodowych znajdujących się w Kanadzie. Wspólnie mają za zadanie chronić wyjątkową różnorodność tworzącą ten niepospolity krajobraz.

To wyjątkowe miejsce zostało ustanowione w 1920 roku. Rocznie przyciąga w swoje strony setki turystów, którym ma do zaproponowania liczne atrakcje i czarujące zakątki pobudzające nawet najbardziej zaciętą wrażliwość estetyczną.

Park Narodowy Kootenay

Redeo (flickr)

Park Kootenay

Redeo (flickr)

Park Kootenay zachwyca już samym zróżnicowaniem terenu, na którym się znajduje. Różnice wysokości są imponujące, gdyż punktem najniżej położonym jest znajdujące się na wysokości 918 metrów nad poziomem morza wejście do Parku, najwyższym zaś są położone na znaczącej wysokości wynoszącej 3424 metry nad poziomem morza góry Deltaform.

W Kootenay przeważa krajobraz górski z charakterystyczną roślinnością oraz zwierzyną. Badania archeologiczne przeprowadzone na tych terenach

wykazały, iż Park przez tysiące lat stanowił miejsce sezonowych łowów dla ludów pierwotnych. Jadąc przez autostradę Banff-Windermere, na obszarze 94 kilometrów odwiedzający będą mieli okazję podziwiać rzeki, przełęcz Sinclair Canyon prowadzącą do miejscowości Radium Hot Springs.

parki narodowe Kanady

Redeo (flickr)

Na tych, którzy postanowią się zatrzymać czekają bogate lasy, błękitne wody, zielony klejnot jeziora Olive położonego w przełęczy Sinclair, bogate w żelazo klify Redwall Fault oraz białe, dolomitowe ściany Marble Canyon. Charakter Parku Kootenay oddaje jego ekosystem – pełen interakcji między rodzimymi gatunkami i procesami naturalnymi. Zwolennicy aktywnego wypoczynku w otoczeniu gór skalistych na pewno nie pożałują wycieczki do Parku Narodowego Kootenay.

Kootenay Kanada

DCZwick (flickr)

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.