Nowość: tanie linie Ryanair wprowadzają klasę biznes!

wrz 3, 2014 przez

Ryanair Business Plus

Tanie linie lotnicze kojarzą się głównie z niskimi cenami biletów, ale także z małym komfortem jaki oferują podróżnym korzystającym z ich usług. Wizerunek ten chce zmienić irlandzki przewoźnik Ryanair wprowadzając na pokłady swoich samolotów klasę Business Plus.

Ryanair jest jednym z pierwszych tzw. tanich przewoźników jaki pojawił się w naszym kraju, a miało to miejsce w 2005 r. na wrocławskim lotnisku Strachowice. Od tego czasu liczba obsługiwanych pasażerów i lotnisk, z których startują samoloty Ryanair znacznie się powiększyła, stawiając te linie w czołówce krajowych przewoźników. Mimo osiągnięcia dużego sukcesu na rynku tak polskim, jak i europejskim irlandzkie linie lotnicze chcą przyciągnąć na swoje pokłady także klientów zamożniejszych. Stąd pomysł na wprowadzenie klasy Business Plus.

Czym przelot w tej klasie będzie różnił się od znanego dotąd standardu charakterystycznego dla tanich linii?

Pierwszą zmianą będzie oczywiście wyższa cena biletów. W zamian klienci, wśród których około 25 procent mają stanowić biznesmeni, otrzymają tzw. elastyczny bilet pozwalający na dowolne zmiany terminu lotu oraz w cenie biletu będzie też uwzględniony bagaż do 20 kg. Kolejnym udogodnieniem ma być uprzywilejowana pozycja podczas kontroli bezpieczeństwa na lotnisku i przy wejściu bezpośrednio na pokład samolotu. Wśród tradycyjnych przewoźników dodatkowym bonusem w klasie biznesowej jest posiłek wliczony w cenę biletu oraz wydzielone miejsca. Tych przywilejów jednakże Ryanair nie zamierza na razie wprowadzać.

Nową usługą Ryanair „celuje” głównie w europejskie firmy, które wydają miliony euro rocznie na podróże służbowe swoich przedstawicieli, są więc łakomym kąskiem dla wszystkich światowych przewoźników. Niewątpliwym atutem irlandzkich linii lotniczych jest duża sieć połączeń między najważniejszymi europejskimi miastami z planami poszerzenia tej oferty, co może przynieść oczekiwane przez firmę rezultaty.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.