Islandia zachwyca turystów

sty 3, 2014 przez

Islandia, Niebieska Laguna

garda, flickr

Islandia to jedno z najciekawszych europejskich państw. Srogi klimat i niesamowite krajobrazy sprawiają, że interesuje się nią coraz większa grupa turystów. A co takiego ujmuje obcokrajowców w Islandii? Przede wszystkim, nietknięta ludzką ręką natura i zjawiska, które są rzadko spotykane w innych regionach świata takie, jak choćby gejzery. Gorące źródła, które spotyka się tam nader często bardzo ciekawie komponują się z wszechobecnym mrozem. Takie atrakcje naturalne sprawiają, że z roku na rok przybywa osób, które chciałyby zaznać kąpieli na znanej wyspie Blue Lagoon.

Błękitna Laguna jest miejscem naprawdę niezwykłym. Temperatura jej wody waha się w granicach 39-41 stopni Celsjusza. Otwarta jest przez cały rok i można z niej korzystać od rana do wieczora. Można do niej bez problemu dojechać, ponieważ znajduje się bardzo blisko stolicy kraju, Reykiawiku. Po tym, jak zwiedzimy miasto, możemy więc spokojnie oddawać się błogiemu leniuchowaniu w oddalonym o kilkanaście kilometrów kąpielisku. Co ciekawe, jedna z największych atrakcji okolicy powstała zupełnie przypadkowo. Woda tworząca Błękitną Lagunę to w rzeczywistości niewykorzystane wody geotermalne odprowadzane z pobliskiej elektrowni Svartsengi.

Zakładano, że będą one naturalnie zanikać, jednak okazało się, że utrzymują się na powierzchni, tworząc sztuczny zbiornik idealny do kąpieli. Warto dodać, że geotermalne wody w Błękitnej Lagunie to okazja nie tylko do świetnego wypoczynku, ale również inwestycja w zdrowie. Dowiedziono bowiem, że mają one właściwości lecznicze. Kąpiele w nich zalecane są głównie osobom uskarżającym się na problemy skórne. Warto dodać, że w pełni zadbano o to, by turyści czuli się tu naprawdę wspaniale. Poza samym kąpieliskiem, znajdują się tu liczne budynki wykonane z drewna brazylijskiego, które potęguje wrażenie przebywania w egzotycznym kraju. Taka architektura bardzo ciekawie komponuje się z naturalnym środowiskiem Islandii.

Oczywiście, Blue Lagoon nie jest jedyną atrakcją tego mroźnego kraju. Warto zwiedzić tu również wodospady Skogafoss, Skaftafell oraz Gullfoss czy Godafoss. Czyste wody okalające Islandię są idealnym środowiskiem dla morskich ssaków. Organizuje się nawet wycieczki pozwalające na obserwację wielorybów. To naprawdę ważne punkty każdej wycieczki do Islandii, ponieważ podobnych atrakcji trudno szukać w innych częściach naszego kontynentu.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.