Bałtyk: poznaj najpiękniejsze wyspy „naszego” morza!

wrz 9, 2015 przez

Bornholm

Rick Segal/flickr.com

Przepiękne wyspy Morza Bałtyckiego są mało znane, ale za to mniej zatłoczone, a równie urokliwe jak wyspy greckie czy hiszpańskie. Bajeczne krajobrazy, dziewicza natura, cisza, spokój, raj na wypoczynek wakacyjny. Warto je poznać!

Bornholm, Dania – piękna i najcieplejsza wyspa Bałtyku. Położona zaledwie 100 km od polskiego wybrzeża. Przez Duńczyków nazwana „Słoneczną Wyspą” lub ” Majorką Północy” z tego względu, że ma największą ilość pogodnych dni. Za sprawą ciepłego klimatu tak odmiennego od reszty kraju rosną tam nawet figi. Wspaniałe plaże, klify, lasy, wrzosowiska, jeziora. Bornholm kochają rowerzyści. Dla nich przygotowanych jest 235 km ścieżek rowerowych.

Gotlandia, Szwecja – największa wyspa na Bałtyku 2994 km2. Nazywana wyspą Róż i Ruin. Przepiękne ciemnoczerwone róże kwitną tam aż do listopada. Niegdyś tu mieszkali waleczni wikingowie dlatego też nazywa się ją Wyspą Wikingów. Wspaniałe średniowieczne kamieniczki, kościoły, a dookoła miasta mury obronne. To również raj dla rowerzystów.

Olandia, Szwecja – ulubione miejsce wypoczynku szwedzkiej rodziny królewskiej. Urokliwe krajobrazy, piaszczyste plaże, stare młyny i farmy. Miejsce doskonałe na wypoczynek, cisza spokój.

Rugia, Niemcy – dębowe lasy, piaszczyste plaże i jeziora, rybackie wioski, piękne dworki przyciągają tysiące niemieckich turystów chcących aktywnie spędzić czas na wyspie. Doskonałe warunki do żeglowania.

Alandy, Finlandia – 6757 wysp skupionych w jednym archipelagu. Oaza ciszy i urzekająca przyroda przyciąga z wielkich miast chętnych na wypoczynek. Niewielki ruch na drogach, można swobodnie jeździć na rowerze, albo wybrać się na żagle.

Sarema, Estonia – największa i najpopularniejsza wśród estońskich wysp, znana już od średniowiecza dzięki wikingom. Powszechny środek lokomocji to tradycyjnie już rower. Bajeczny krajobraz, wiatraki, łąki porośnięte jałowcami i piwo domowe skusi nie jednego.

Lolland, Dania – trzecia co do wielkości duńska wyspa. Piękna zieleń, przepiękne skały kredowe, najczystsze w Europie plaże przyciągają podróżników. Na przełomie XIX i XX wieku Lolland była największym skupiskiem Polonii duńskiej.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.