Sztuczne naśnieżanie, nowe wyciągi – rusza sezon narciarski

gru 11, 2014 przez

narciarstwo

Sezon narciarski wreszcie ruszył! Miłośnikom białego szaleństwa każdy rok przynosi niespodzianki w postaci nowych lub zmodernizowanych stoków i wyciągów. Sprawdź, co tym razem czeka na polskich narciarzy!

W tym roku sezon narciarski rozpoczął się zdecydowanie wcześniej niż zwykle, bo aż 3 tygodnie przed terminem. Zawdzięczamy to głównie sztucznemu naśnieżaniu, które pozwoliło uruchomić wyciągi mimo braku śniegu. To świetna informacja dla tych, którzy już nie mogli doczekać się szusowania na nartach czy snowboardzie. A gdzie powitać sezon 2014/2015?

Na wielbicieli białego szaleństwa już od 3 grudnia czeka wyciąg na Cisowej w gminie Pilica na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Czynny jest w dni robocze od 10 do 21, natomiast w weekendy i święta od 9 do 21. Niedaleko wyciągu znajduje się wypożyczalnia oraz serwis sprzętu narciarskiego. Godziny ich działania są zbieżne z czasem otwarcia wyciągu.

5 grudnia zaczęły działać 2 wyciągi na stoku w Niestachowie. Tego samego dnia uruchomiono też wyciąg na stadionie w Kielcach. W dwóch pierwszych przypadkach przez 2 godziny od otwarcia można było jeździć za darmo, ale w Kielcach bezpłatna jazda trwała aż 4 godziny. Dodatkowo od soboty 6 grudnia czynny jest wyciąg w Bałtowie na Kielecczyźnie. Częściowo działa także ośrodek w Krajnie-Zagórzu, jednak na razie można tam korzystać wyłącznie z wyciągu taśmowego oraz ze szkółki narciarskiej.

Warto też odwiedzić najpopularniejsze kurorty narciarskie w kraju, ponieważ część z nich przygotowała dla narciarzy nawet po kilka nowości. W Białce Tatrzańskiej pojawiły się koleje Jankulakowski oraz Remiaszów, które mieszczą po 6 osób, mają podgrzewane siedzenia i osłonę. Są jednymi z najnowocześniejszych tego typu kolejek w kraju i pozwalają na przewożenie dzieci o niewielkim wzroście. Wszystko, dzięki automatycznej regulacji siedziska. Nowa, ale 4-osobowa kolej powstała też w Krynicy, a w Kluszkowicach udostępniono nowy wyciąg orczykowy.

W kurorcie Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla na miłośników sportów ekstremalnych czeka pneumatyczna poduszka Air Pad pozwalająca ćwiczyć skoki na nartach i na snowboardzie, a także nowa trasa biegowa. W centrum Wisły wybudowano natomiast nową stację narciarską z 2 trasami. Na Czarnej Górze już nie zabraknie śniegu, bo zainwestowano w naśnieżacze, które utrzymają jego warstwę na odpowiednim, bezpiecznym poziomie.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.