Tropical Paradise Tatralandia: otwarcie już w grudniu

paź 30, 2013 przez

Tatralandia

Drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia tego roku w słowackiej miejscowości Liptowski Mikulasz odbędzie się otwarcie aquaparku Tropical Paradise Tatralandia – wspaniałej, tropikalnej hali, w której będzie można poczuć się zupełnie, jak na Karaibach.

Jako, że miejscowość znajduje się tylko godzinę drogi od granicy polsko-słowackiej, możemy już szykować się na niezapomniany odpoczynek w tych szczególnych warunkach. W pobliżu kompleksu basenów znajduje się Tatralandia Holiday Village, gdzie w domach z bali i apartamentach nocleg znajdzie łącznie 700 turystów odwiedzających ten region. A wszystko to w pobliżu stoku Jasna Niskie Tatry, dzięki czemu możemy oryginalnie połączyć białe szaleństwo z wakacjami na egzotycznej wyspie.

Tropical Paradise Tatralandia to wielka hala, która została tak zaprojektowana, by kształtem przypominała morską muszlę. Zajmuje ona powierzchnię ponad 4660 m2 i wygląda zupełnie, jak kawałek karaibskiej wyspy. Wewnątrz panują warunki dokładnie takie, jak w prawdziwych tropikach. Temperatura oscyluje wokół 30 stopni Celsjusza, a dookoła rosną palmy, których wysokość sięga nawet 10 m. Nie brakuje też czystej wody morskiej oraz termalnej. Przygotowano również specjalny, głęboki basen do nurkowania, a także zbiornik pozwalający na podziwianie prawdziwego koralowca oraz rybek typowych dla wód tropikalnych. Przy basenach znajdują się leżaki, na których można odpoczywać, niczym na plaży. Można też korzystać ze znajdującej się przy nich restauracji, w której serwowane są dania i napoje charakterystyczne dla karaibskiej kuchni.

Tropical Paradise Tatralandia zostało otwarte już w lipcu tego roku, jednak grudniowe otwarcie ma zapewnić odwiedzającym jeszcze więcej atrakcji. Dostępne będą łącznie 4 baseny. Pomiędzy strefą relaksacyjną oraz strefą zabaw stanie wielki statek piracki, na którym znajdzie się mnóstwo atrakcji przygotowanych z myślą o najmłodszych. Poza tym, dostępna będzie samoobsługowa restauracja Paradiso. Warto dodać, że dzięki specjalnym materiałom zastosowanym do budowy aquaparku, można się w nim naprawdę opalać! Jeśli jednak znudzi nam się już wakacyjny krajobraz, zawsze będziemy mogli wyjrzeć przez okno, z którego rozciąga się piękna panorama Tatr. Kiedy zapragniemy ochłody, możemy wyruszyć na narty – od stoku dzielić nas będzie zaledwie 15min drogi.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.