Wczasy nad Bałtykiem – gdzie jest tanio?

lip 13, 2015 przez

Sarbinowo

Michal Trojanowski/flickr.com

Wakacje nad polskim morzem kojarzą nam się z pięknymi plażami, niezbyt ciepłą wodą, a często również z kosmicznymi cenami, jakie musimy zapłacić za nocleg. Okazuje się jednak, że są miejscowości, w których nie jest drogo. Gdzie zatem wybrać się by nasz portfel nie uległ nadmiernemu odchudzeniu?

Jednym z tańszych miejsc nad Bałtykiem jest leżące w pobliżu popularnego Mielna – Sarbinowo. Ta niewielka miejscowość może pochwalić się szeroką bazą obiektów noclegowych, zróżnicowaną ofertą gastronomiczną, a przede wszystkim pięknymi, szerokimi plażami. Ceny za nocleg w tym sezonie zaczynają się tam od 12 zł na polu namiotowym i od 25 zł w pensjonacie.

Inną ciekawą propozycją jest spędzenie urlopu w niewielkiej Rewie, leżącej w pobliżu Trójmiasta, w której oprócz znacznie mniejszego tłoku i zdecydowanie niższych cen od wielkiego sąsiada znajdziemy duże plaże, piaszczysty Cypel Rewski, w którego zatoczce są świetne warunki do uprawiania m.in. windsurfingu, a przede wszystkim, w zasięgu ręki pozostaną atrakcje jakie oferuje przybyszom pobliska Gdynia, Gdańsk, czy Sopot. Ceny za pole namiotowe od 10 zł, a za domek letniskowy od 20 zł.

Kolejnym mniej znanym, a przez to też tańszym miejscem nad Bałtykiem jest Karwia, dawna osada rybacka niedaleko Jastrzębiej Góry z trzykilometrowym dostępem do morza. Ceny zaczynają się tu od 10 zł na polu namiotowym i od 12 za nocleg w domku letniskowym.

Między dwoma kurortami Łebą a Ustką znajduje się miejscowość Rowy, które oprócz szerokich i niezatłoczonych plaż położone są w pobliżu atrakcyjnego turystycznie Słowińskiego Parku Narodowego. Ceny zaczynają się tu od 10 zł na polu namiotowym i od 25 zł w pensjonacie.

Nieznacznie tylko droższe są znane Chałupy, jednakże zdecydowanie atrakcyjniejsze cenowo od pobliskich kurortów Juraty i Jastarni. Podobnie jak w innych miejscach na Helu, turyści mogą liczyć tu na czyste plaże i wiele szkółek windsurfingu, a za pole namiotowe zapłacą ok. 12 zł.

Innym również niedrogim miejscem nad Bałtykiem jest Dźwirzyno (okolice Kołobrzegu) z cenami od 12 zł za pole namiotowe i 15 zł za domek letniskowy.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.