Wyspa Borkum: z certyfikatem dla alergików

kw. 12, 2013 przez

(z: flickr.com, Dondersteen)

(z: flickr.com, Dondersteen)

Chociaż wszyscy bardzo długo czekaliśmy na wiosnę, to jednak dla niektórych nadchodzą teraz trudne czasy. Pomimo, że ta pora jest zdecydowanie najpiękniejsza w roku, to jednak budząca się do życia przyroda nie dla wszystkich jest łaskawa. Pylące kwiatki, kwitnące drzewa to koszmar dla alergików. Dlatego też, aby móc w pełni cieszyć się wiosną, warto wybierać takie miejsca odpoczynku, które sprzyjają zdrowiu alergików. Do takich regionów należy niemiecka wyspa Borkum, która może pochwalić się certyfikatem dla alergików.

Wyspa Borkum to pierwsze miejsce na naszym kontynencie, które otrzymało certyfikat dla alergików wydawany przez Fundację Europejskiego Centrum Doskonałości Badań nad Alergiami. Znajduje się ona w Dolnej Saksonii, na Morzu Północnym. Jej powierzchnia to 30 km2. Zlokalizowana jest na niej tylko jedna miejscowość – to uzdrowiskowe miasteczko o tej samej nazwie.

Wyspa

jest znana głównie z piaszczystych plaż i wyjątkowo czystego powietrza. Jest ono szczególnie bogate w jod, co oznacza, że ma bardzo korzystny wpływ na ludzkie zdrowie. Jako, że zawartość pyłków w tamtejszym powietrzu jest minimalna, to na wiosenny urlop mogą się tu wybrać nawet ci alergicy, którzy niezwykle silnie reagują na alergeny w nich zwarte. To możliwe tym bardziej, że poszczególne obiekty znajdujące się na wyspie są w pełni przystosowane do wymagań osób zmagających się z uczuleniami.

Obsługa tych obiektów przeszła specjalistyczne szkolenia, dzięki którym wie, jak postępować, by wszystko było przygotowane zgodnie z potrzebami alergików. Na terenie budynków istnieje zakaz palenia oraz wprowadzania zwierząt. Pokoje gościnne czyszczone są w taki sposób, aby wyeliminować wszelkie alergeny. W wyposażeniu nie ma elementów z wełny, a sprzątanie prowadzone jest z użyciem odpowiednich urządzeń wyposażonych w filtry. Jeśli natomiast chodzi o lokale gastronomiczne, to nie dodaje się w nich do potraw składników silnie uczulających takich, jak np. orzeszki czy jajka.

Ci, którzy postanowią odwiedzić Borkum, powinni odpowiednio wcześnie zarezerwować miejsca noclegowe. Znajduje się ich tu łącznie ok. 2 tysiące. Korzystać można z ofert hoteli oraz pensjonatów. Ponadto, na wyspie nie brakuje kawiarni, sklepów czy salonów kosmetycznych. Zlokalizowane jest tam również schronisko młodzieżowe.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.