Słoneczne kierunki na jesienne wyprawy poza Polskę – lista

paź 14, 2015 przez

zdjęcia Seszele rajska wyspa

TheLastResorts (flickr)

Osoby, którym nie udało się wykorzystać urlopu w gorącym sezonie wakacyjnym, mają szansę jeszcze wypocząć i wygrzać się poza Polską. Oto kilka słonecznych i gorących kierunków w okresie jesiennym, do których można dolecieć bezpośrednio z Polski.

W niewiele ponad 3 godziny lotu bezpośrednio z lotniska w Katowicach lub z Warszawy – Okęcie dostaniemy się do licznych kurortów nad Morzem Czarnym i Śródziemnym, z Tel Awiwem na czele. Izrael to doskonałe miejsce na planowanie podróży w okresie, kiedy u nas jest jesień. Malownicze plaże i ciepła woda nawet do 28 stopni Celsjusza. Dla spragnionych wypoczynku właściwe miejsce, a dla osób aktywnych czekają w wypożyczalniach rowery, którymi można zwiedzać miasto. Bezpośrednio do Izraela dolecimy też z Krakowa, choć stąd Ryanair lata na południe kraju, na lotnisko w Ovdzie.

Kolejne miejsce znajduje się niedaleko Izraela. Jest to gorący Cypr. W październiku lato trwa tam w najlepsze. Temperatura w dzień dochodzi do 27 – 30 stopni Celsjusza. Śródziemnomorska wyspa w październiku nie jest tak zatłoczona jak w sezonie. W miesiącu tym odbywa się w Pafos Festiwal Afrodyty. To też okazja, aby delektować się owocami morza, wypróbować lokalnych win i pysznych oliwek. Na lotnisko do Pafos polecimy bezpośrednio z Krakowa. A z Warszawy – Okęcie za 300 zł w obie strony dolecimy do Larnaki, miasta na południowo-wschodnim wybrzeżu.

Malta i pobliskie wyspy: Gozo, Comino – to kolejny gorący kierunek na wypad jesienią. Niewielkie wyspy, ale cudowny raj dla osób szukających błogiego wypoczynku, a także dla miłośników zwiedzania. Piękna Błękitna Laguna, przejrzysta woda. Nie tylko możliwość kąpieli, ale też nurkowania i wspaniałe widoki. Bezpośrednio z Krakowa, Wrocławia, Warszawy – Okęcie i Gdańska za nieco ponad 500 zł w obie strony dolecimy na lotnisko Luce w południowo wschodniej części wyspy.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.