Lista: najpiękniejsze plaże świata – pomysł na wakacje

lut 20, 2015 przez

plaża Balos

Serena Bilanceri, flickr.com

Za oknem jeszcze zimowe krajobrazy i temperatury nie zachęcające do dłuższego przebywania na świeżym powietrzu, dlatego wielu z nas już teraz intensywnie szuka pomysłu na wakacyjny wyjazd.

Twórcy popularnego bloga podróżniczo – kulinarnego Tasteaway.pl pokusili się o subiektywny wybór najpiękniejszych plaż na świecie.

Podróżnicy polecają m.in. grecką plażę na Balos z błękitną wodą i białym piaskiem, gdzie można dotrzeć łodzią bądź pieszo po skalnych schodach, a temperatury umożliwiają wypoczynek już od kwietnia. Dla preferujących nasz kontynent i jednocześnie plaże blisko wszelkich cywilizacyjnych udogodnień odpowiednie mogą okazać się 3 plaże w San Sebastian w Hiszpanii. Każda z tych plaż oferuje inne atrakcje. Zuriolla jest mekką dla surferów i słynie też z odbywającego się corocznie festiwalu filmowego, plaża La Kontxa jest wypełniona turystami i równie licznymi atrakcjami dla nich w postaci dziesiątek knajpek i barów. Najspokojniejsza jest plaża Ondaretta doskonale nadająca się na spokojny rodzinny wypoczynek. Nieco dalej, na Wyspach Kanaryjskich w Maspalomas znajduje się plaża o wyglądzie pustyni będąca jednocześnie częścią rezerwatu przyrody.

Na kontynencie azjatyckim godne zobaczenia są plaże Railay i Phra Nang w Tajlandii. Obie znajdują się w kurorcie Krabi położonym nad morzem Andamańskim, a oprócz opalania się, nurkowania, smakowania lokalnej kuchni można stąd wyruszać w rejs po okolicznych wyspach. W Indiach malownicza plaża usytuowana jest w kurorcie Goa. Znajduje się tam wiele plaż z tłumami turystów, ale jest też jedna prywatna, na której nie ma wielu turystów i można w spokoju oddać się błogiemu lenistwu. Plaża ta to Cola Beach.

W Meksyku najpiękniejsze plaże znajdziemy na Półwyspie Jukatan, a jedną z ciekawszych jest plaża w Tulum, z palmami, białym piaskiem, błękitem wody i niedaleko kompleksu archeologicznego.

Są to idealne miejsca do naładowania akumulatorów przed kolejnym rokiem w pracy.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.