Gdzie na sylwestra

lis 26, 2010 przez

Nowy Rok zdjęcie fajerwerki

Sean MacEntee (flickr)

Koniec listopada to ostatnie chwile, aby zaplanować gdzie spędzi się Sylwestra. O ile o tej porze roku duże imprezy są już zaklepane, to zorganizowanie zabawy w własnym zakresie jest jeszcze możliwe.

Najprostsze do zorganizowania są prywatki u siebie lub znajomych, na których zawsze najfajniej się wszyscy bawią. Jeśli kogoś nie stać na wydatki związane ze zrobieniem balu, albo nie ma na to ochoty, alternatywą, jeśli mieszka się w dużym mieście, jest Sylwester na rynku. Obecnie prawie w każdym nawet niewielkim miasteczku robi się takie plenerowe świętowanie, jednak najciekawiej jest zawsze w miastach największych, które mogą z miejskiego budżetu na tego typu imprezę wydać kilka milionów złotych. Włodarze zapraszają na występy najpopularniejsze gwiazdy muzyki i kabaretu, a my musimy się tylko ciepło ubrać i kupić szampana na przywitanie Nowego Roku.

Zdjęcia Sylwester

Sean MacEntee (flickr)

Fajnie byłoby też wyjechać do jakiejś stolicy europejskiej. Wystarczy tylko w odpowiednim czasie kupić bilety lotnicze, które zakupione z wyprzedzeniem są o wiele tańsze i nawet bez nocowania na miejscu świętować możemy z Hiszpanami czy Francuzami. Takie plenerowe noworoczne imprezy można zaliczać po kolei, każdego roku w innym kraju. Zobaczyć w takim momencie Pola Elizejskie albo Wenecję – bezcenne. Bilety lotnicze w obie strony to średnio tysiąc złotych.

Sylwestra wielu ludzi łączy obecnie ze świątecznym urlopem i wyjeżdża w swoje ulubione rejony Polski i świata. Z roku na rok najpopularniejsze są wypady w ciepłe strony świata. Wycieczki w tym czasie są droższe play pokies australia niż nawet w sezonie letnim, ale wielu zapłaci każde pieniądze, by uciec od zimowej pogody, która i tak ostatnio u nas mało zimę przypomina.

Najtańsze są kraje Afryki północnej, ceny kształtują się od dwóch tysięcy za tygodniowy pobyt. Są jednak ludzie, i tych jest wciąż duża grupa, którzy nie wyobrażają sobie świąt i zabawy noworocznej bez śniegu. Jeśli tego śniegu ma nie zabraknąć, trzeba wybrać się w Alpy. Tu gwarantowane mamy zimowe warunki, świetnie przygotowane stoki i wyciągi, a do tego kuchnia bliższa polskiej niż ta w tropikach. Ceny zarówno w Niemczech, Austrii i Włoszech są na podobnym poziomie, ale jak wiadomo im wcześniejsza rezerwacja, tym tańszy pobyt, można liczyć na oferty sylwestra Last Minute, ale świąteczny czas lepiej planować z wyprzedzeniem. Tygodniowy pobyt w kurorcie czterogwiazdkowym z własnym dojazdem od dwóch i pół tysiąca złotych.

Zdjęcie sztucznych ogni Sylwester

Sarah_Ackerman (flickr)

Zostają nam jeszcze do rozpatrzenia polskie góry. Tu poczujemy się na pewno swobodniej, do tego pyszna kuchnia i zabawa z góralami gwarantowana do rana. W samym Zakopanem ceny balu sylwestrowego z kilkudniowym pobytem, w zależności od ilości miejsc w pokojach, to wydatek siedmiuset złotych, w cenie śniadania i obiadokolacje. Można też wykupić sam bal w zakopiańskim zajeździe bez konieczności zakwaterowania. Ceny zaczynają się od dwustu złotych za osobę.