Miejsca, gdzie warto pojechać zimą

gru 19, 2014 przez

zdjęcia Seszele rajska wyspa

TheLastResorts (flickr)

Tegoroczna zima nie jest jeszcze zbyt uciążliwa, ale i tak wielu Polaków tęskni za upałami. Można na nie czekać, ale można też wybrać się w zagraniczną podróż. Oto ranking ciepłych miejsc, które warto odwiedzić właśnie o tej porze roku.

Choć tej zimy nie mieliśmy jeszcze obfitych opadów śniegu ani srogich mrozów, to mamy pełne prawo tęsknić za słońcem. Na szczęście oferty biur turystycznych pełne są wycieczek do ciepłych krajów. Które miejsca szczególnie warto zwiedzić zimą? Jednym z nich jest Meksyk. Jest tam gorąco, a do tego poznamy nową kulturę i zasmakujemy wyjątkowej kuchni. Tacos, quesadilla, kolorowe drinki lub po prostu tequila – tutaj można poczuć się wyjątkowo! W zależności od upodobań, możemy leniuchować opalając się na rozległych plażach bądź zwiedzać niezwykłe ruiny miast Azteków i Majów.

Obecnie trwa też najlepszy okres na zwiedzanie Tajlandii. Żar z nieba i magiczny Bangkok, w którym życie tętni o każdej porze dnia i nocy – to miejsce dla tych, którzy kochają zabawę. Jeśli wolimy spokojne zwiedzanie, czekają na nas imponujące świątynie oraz pałace, np. Wat Pho i Wielki Pałac Królewski. Koniecznie powinniśmy odwiedzić także uliczne targi, które zachwycają feerią barw i zapachów. Nie zabraknie urokliwych plaż otoczonych ciepłą wodą. Do tego warto dodać poznawanie odmiennej kultury, kosztowanie egzotycznych potraw i mamy przepis na niezapomnianą podróż. Na południe od Tajlandii czeka Kambodża. Obowiązkowym punktem dla zwiedzających jest tu świątynia Angkor Wat, ale warto zobaczyć pływające wioski na jeziorze Tonle Sap i zabytki znajdujące się w stolicy – Phnom Penh. Jednym z ważniejszych jest Pałac Królewski. Nie można pominąć lokalnych przysmaków! W tym samym regionie, lecz bardziej na wschód leży Wietnam, który oczaruje turystów oryginalną, ale pyszną kuchnią. Na północy kraju warto odwiedzić plemienne wioski znajdujące się obok Sa Pa. A jeśli Azja, to jeszcze zostały Indie, które mogą zauroczyć wszystkim – zabytkami, jak choćby słynny Taj Mahal, kuchnią, kulturą, zatłoczonymi targami, plażami.

Ciepło jest też w Dubaju, który rozkocha nas w sobie, dzięki upałom, wszechobecnemu bogactwu i luksusowi. Modernistyczna architektura, drogie butiki, ale też czyste plaże – to prawdziwy raj! Wschód to jednak nie wszystko. Zimą można wybrać się na Wyspy Kanaryjskie i to nie jedną, a kilka! Każda kryje w sobie piękną roślinność i zachwyca wspaniałymi plażami oraz czystą wodą, a do tego ma zakątki, które warto zwiedzić ze względu na ich architekturę i historię. Także Lizbona godna jest uwagi. Mnóstwo zabytków i romantyczne uliczki tworzą klimat idealny do relaksu.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.