Podróże solo coraz bardziej popularne

lis 6, 2014 przez

Podróże w pojedynkę

Wiele osób uważa, że samotne podróżowanie jest smutne, a jednak okazuje się, że z roku na rok rośnie popularność wycieczek w pojedynkę. Co jest w nich takiego, że decyduje się na nie coraz więcej osób?

Czy wyjazd na urlop w pojedynkę może zapewnić nam miłe przeżycia? Oczywiście! To okazja do odpoczęcia od wszystkiego i wszystkich, do skupienia się na sobie, wsłuchania się we własne potrzeby i odkrycia siebie na nowo. Brzmi banalnie, ale może przynieść zaskakująco dobre efekty. Tym bardziej, że to też niecodzienna możliwość sprawdzenia własnych sił w różnych, czasem ekstremalnych warunkach. Przede wszystkim jednak, podróż solo to po prostu wspaniała przygoda.

Osoby, które preferują wyjazdy w pojedynkę twierdzą, że wcale nie czują się na nich samotne. Podkreślają za to, że zwiedzanie solo daje zdecydowanie większe szanse na poznanie nowych ludzi, niż wyjazdy grupowe. Nawet mając przewodnik, zwykle trzeba przecież zapytać o drogę albo o najbliższe miejsca warte zobaczenia. To już pierwszy krok do rozpoczęcia dłuższej rozmowy i zawarcia znajomości. Poza tym, nawet oddawanie się jakimkolwiek rozrywkom niejednokrotnie sprzyja poznawaniu nowych osób. Jeśli mowa o wyjazdach zagranicznych, dodatkowo mamy wtedy okazję sprawdzenia stopnia znajomości języka obcego.

Specjaliści uważają, że osoby podróżujące samotnie są też bardziej otwarte i skłonne do nawiązywania kontaktów z nieznanymi. Chętniej poznają obce kultury i poglądy przypadkowo spotkanych osób. Wdają się w dyskusje wnikliwiej słuchając i poświęcając rozmówcy więcej czasu, niż gdyby były na wycieczce z osobami towarzyszącymi. Wielu podróżujących jest wtedy po prostu bardziej wyluzowanych. Nie muszą przejmować się opinią towarzyszy, mogą zwiedzać te miejsca, które sami chcą zobaczyć. Nie zawracają sobie głowy kompromisami, a możliwość stuprocentowego decydowania o programie wycieczki korzystnie wpływa na ich samopoczucie.

Samotne podróże stają się coraz popularniejsze, a to sprawiło, że powstały już nawet listy miejsc, które szczególnie warto odwiedzić podczas takiej wycieczki. Są to głównie europejskie stolice, m.in. Barcelona, Londyn i Amsterdam. Zanim jednak wybierzesz się w podróż, koniecznie dobrze się do niej przygotuj. Ustal plan, by wiedzieć, jakie punkty chcesz po kolei zwiedzać, a przede wszystkim, od początku do końca na bieżąco informuj bliskich, gdzie jesteś. Staraj się też zwiedzać głównie popularne miejsca, w których jest dużo turystów – to pozwoli Ci bezpiecznie wrócić do domu.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.