Grecy chcą poszerzyć ofertę dla turystów – na cały rok

wrz 1, 2015 przez

Grecja

archer10 (Dennis) Busy (flickr)

Grecja chce rozszerzyć ofertę turystyczną, tak aby przyciągać turystów nie tylko w okresie letnim, ale przez cały rok. Trzy i pół miesiąca sezonu turystycznego to za mało dla Greków. Przygotowano nowy program i nową ofertę.

Nowy program, który został przygotowany przez stowarzyszenie hotelarzy i agencje turystyczne, nazwano Dodeka, co w języku greckim znaczy dwanaście. Dodeka ma przygotować specjalną ofertę dla wszystkich, których interesowałoby zwiedzanie najatrakcyjniejszych zabytków w Atenach, na Eginie, Naksos, Delos, Starożytnej Olimpii, Dodony i Pelli.

Taki program ma zachęcić do zwiedzania mniej popularnych miejscowości ze wspaniałymi zabytkami, a w ten sposób poszerzyć ofertę poza najpopularniejsze: wakacyjne morze i plażę. Zdaniem ekspertów HATTA potencjał turystyczny Grecji tkwi w zabytkach i nie tylko. W projekcie zaplanowano ofertę dla lubiących i czynnie uprawiających sport. Turyści będą mogli spróbować uprawiania dyscyplin rodem ze starożytnej Grecji, a do tego celu zostaną wykorzystane obiekty pozostałe po olimpiadzie w Atenach z 2004 roku.

Nowe pomysły w programie to również zawarte umowy bliźniacze pomiędzy miastami. Na przykład Ateny i Paryż z pokazami przygotowania potraw kuchni francuskiej i greckiej lub promocja Monachium i organizacja w Grecji festiwalu niemieckiego piwa. Grecy myślą też o współpracy z Ukraińcami przy organizowaniu festiwali pieśni i tańca. HATTA dostrzega też potencjał w turystyce religijnej. Program „Sky&Sea”, czyli połączenie amatorskiego latania i pływania. Ten program ma wesprzeć organizacyjnie East Med Yacht Show, który rokrocznie odbywa się w Poros.

Do takich pomysłów i przedsięwzięć skłonił Greków tegoroczny sukces turystyczny. Mimo napotykanych trudności związanych z sytuacją w Grecji: demonstracjami, kontrolą kapitału i wreszcie – już nie zawinionym- napływem nielegalnych uchodźców z Syrii i Afryki Północnej. Grecy odnotowali w pierwszych 6 miesiącach 2015 roku wzrost w branży turystycznej o 20,8% do 7,56 mln przyjezdnych, a w całym roku Grecję ma odwiedzić ponad 25 mln turystów. Jest więc o co walczyć.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.