Prawie 17 mln turystów odwiedziło Wielką Brytanię w pierwszym półroczu. To rekord!

wrz 17, 2015 przez

Lake District, Anglia

Breizh33/flickr.com

Wielka Brytania z roku na rok bije rekordy popularności. Według danych British Tourist Authority w pierwszym półroczu tego roku Wielką Brytanię odwiedziła rekordowa ilość turystów – prawie 17 mln zagranicznych gości.

Jest to wynik o 5 proc. lepszy w stosunku do analogicznego okresu w 2014 roku i jednocześnie najlepszy w historii. Tylko w czerwcu 2015 roku Wielką Brytanię odwiedziło łącznie 3,23 mln turystów. Zagraniczni turyści przyjeżdżają zarówno w celach rekreacyjno-poznawczych jak i biznesowych. Rekordowa jest liczba wizyt biznesowych. W stosunku do czerwca 2014 roku, wzrosła ona o 16 proc. W skali półrocza Wielką Brytanię odwiedziło o 13 procent więcej turystów biznesowych niż w okresie od stycznia do czerwca 2014 roku.

Jak podkreślają eksperci z British Tourist Authority, wydatki zagranicznych turystów w Wielkiej Brytanii w okresie od stycznia do czerwca 2015 roku odzwierciedlają zmiany notowań kursów głównych walut w stosunku do funta, a zwłaszcza umocnienie się brytyjskiej waluty względem euro. W czerwcu goście z zagranicy przebywający w Wielkiej Brytanii wydali o 1 proc. mniej niż w czerwcu 2014 r., czyli 2,1 mld funtów w ujęciu nominalnym.

Największy ruch turystyczny generują turyści z 15 państw Unii Europejskiej (wyłączając samą Wielką Brytanię). Do Wielkiej Brytanii turystów przyciąga zarówno piękny krajobraz, jak i wspaniałe miasta przesiąknięte historią. Urocze parki narodowe, ogrody miejskie i przepiękne atlantyckie plaże.

Dużą popularnością cieszy się Lake District – wspaniały teren krajobrazowy. Na obszarze zaledwie 50 km znajduje się 16 dużych jezior, wciśniętych pomiędzy strome zbocza najwyższych gór w kraju. Uroku dodają zbudowane z kamienia wsie oraz przepiękne wodospady. Warte zobaczenia jest też Stonehenge liczące 5 tysięcy lat, które jest najsłynniejszym prehistorycznym miejscem w Europie, będącym wciąż nie rozwikłaną zagadką, a jednocześnie dużą atrakcją turystyczną. Anglia to skarbnica dzieł sztuki pochodzących ze wszystkich stuleci i kontynentów. Turyści zachwycają się rezydencjami arystokracji oraz wspaniałą kolekcją zamków i katedr.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.