Wyspa Ogrodów – Kauai

wrz 1, 2014 przez

panorama Kauai

–Raven, flickr

Zachód słońca o kolorze miodu, czekoladowe piaszczyste plaże, seledynowe niebo nad Tobą – Kauai opanowała uwodzenie do perfekcji. Ta wyspa wulkaniczna jest pierwszą, czyli najstarszą wyspą na hawajskim łańcuchu i nie musi wcale uciekać się do luksusowych chwytów lub turystycznych pułapek, aby zachęcić potencjalnego turystę.

Zdecydowanie polecana jest nigdzie nie śpieszącym się podróżnikom. Jeśli jesteś tym typem turysty, który przedkłada klimaty „wiejskie” nad miejskimi, to jest to miejsce dla Ciebie, gdyż na tej wyspie są tylko dwie główne drogi, a niektóre regiony mogą być zbadane tylko na piechotę, tak jak na przykład wysokie góry z głębokimi dolinami, strome klify czy wodospady. Ciekawostką jest także to, że najwyższy szczyt na tej wyspie (wygasły wulkan Waialeale mierzący 1569 m n.p.m.) jest jednym z najwilgotniejszych miejsc na Ziemi. Lecz przyjeżdżając tu i widząc piękno natury – nie powinno to nikogo dziwić. W końcu nie bez przyczyny Kauai jest nazywana Wyspą Ogrodów –  przez częste opady wyspa pokryta jest przepiękną zielenią, kolorową roślinnością i bujnymi lasami. Prawdopodobnie dlatego jest tu tak wiele odmian i egzotycznych roślin.

Kauai

Konabish ~ Greg Bishop, flickr

Niektórzy twierdzą, że aby zwiedzić to miejsce potrzeba trochę więcej niż dobre buty do trekkingu, parasol i chęci do przygody. Musimy cię jednak ostrzec – koniecznością może być również posiadanie trochę gotówki. Kauai ceni sobie swoje naturalne piękno i szlaki turystyczne, a ceny pokoi w okresie zimowym mogą osiągnąć nawet 500 dolarów za noc. Aby spędzić czas tutaj jak najlepiej i jak najoszczędniej, należy rozważyć odwiedzenie Kauai jesienią.

Wyspa Kauai

Keltron_, flickr

Jak zaoszczędzić pieniądze na Kauai?

Zastanów się na pakietem turystycznym. Wiele biur podróży oferuje opłacalne pakiety do wszystkich części Hawajów. Należy jeszcze sprawdzić pakiety z liniami lotniczymi.

Porzuć również ciągoty do samochodów typu kabriolet. Doprawdy, nie chcę podcinać nóg Twoim marzeniom o podróżach z rozwianymi włosami. Bądźmy szczerzy i rozsądni. Bardziej prawdopodobne jest to, że Twoje włosy zostaną zmoczone przez tutejsze ulewy. Zaoszczędź sobie tego oraz części pieniędzy, i zamiast tego wynajmij mały, porządny samochód z solidnym dachem.

Kauai, Hawaje

Christian Arballo, flicker

Kultura Kauai oraz zwyczaje panujące na wyspie

Podróżujący przyzwyczajeni do życia w szybkim tempie powinni wziąć sobie na wstrzymanie zarówno na Kauai, jak i na innych hawajskich wyspach, bo tutaj życie płynie wolniej i spokojniej niż w większości miejsc. Jest to zdecydowanie miejsce dla ludzi szukających ukojenia, relaksu i zapomnienia. Jak już wspomniano na wstępie, Kauai uwodzi. Na spokojnie. A ma do tego predyspozycje i tytuł jednego z najpiękniejszych miejsc Stanów Zjednoczonych. Jeśli spokój, wolniej płynący czas i naturalne piękno Kauai wydaje Ci się bardzo obce, ważne jest aby pamiętać, że Hawaje to część Stanów Zjednoczonych, a jej mieszkańcy są dumni ze swojego amerykańskiego dziedzictwa. Nie przystoi więc odnosić się do obywateli jako „obywateli hawajskich wysp” czy „dzikusów”.

Kauai kulinarna

Restauracje Kauai posiadają menu pełne potraw znanych z przeciętnych amerykańskich fast-foodów oraz delicje spotykane w najbardziej luksusowych restauracji najwyższej klasy. Masz również gwarancję na znalezienie wszelkich potraw potrafiących zadowolić najbardziej wybredne żołądki. Od kuchni azjatyckiej i polinezyjskiej, do dań meksykańskich i europejskich. Ryż, mięso i owoce morza są fundamentem posiłków na Kauai, ale należy również upewnić się, żeby skosztować chociaż próbki świeżych produktów z wyspy.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.