Amsterdam, Londyn, Belgrad – wśród najpopularniejszych kierunków na wiosenny wyjazd

maj 5, 2015 przez

samolot

Amsterdam, Londyn i Belgrad – te trzy europejskie miasta znalazły się na liście najpopularniejszych kierunków wybieranych przez Polaków na wiosenny wyjazd. Dane te pochodzą z analizy jakiej dokonano w internetowym biurze podróży Tripsta.pl.

Wyjazdy Polaków na kilkudniowe weekendy majowe oraz dodatkowe wolne dni, na dobre wpisały się w kalendarz planów urlopowych. Wyjazdy w miesiącach wiosennych to dla wielu pierwszy ciepły wypoczynek i doładowanie energii po zimie.

Według danych internetowego biura podróży Tripsta.pl. najpopularniejszymi wiosennymi kierunkami są: Amsterdam, Londyn i Belgrad. Te europejskie miasta znalazły się w czołówce najchętniej wybieranych miejsc podróży. W poprzednim roku w czołówce mieliśmy dwa Polskie miasta: Warszawę i Gdańsk. W przypadku lotów krajowych najwięcej biletów zarezerwowano w tym roku do Warszawy. Wrocław znalazł się w obecnym sezonie na drugim miejscu, a Gdańsk spadł na trzecie miejsce.

Wyjazdy turystyczne w słonecznych wiosennych miesiącach zachęcają do podróży nie tylko Polaków. Zagraniczni turyści odwiedzają nasz kraj lądując na polskich lotniskach. Jak podaje Tripsta.pl najpopularniejszym lotniskiem jest Warszawa, ale popularne stało się też lotnisko w Łodzi, które jeszcze w zeszłym roku było na czwartym miejscu, a obecnie wskoczyło na drugie miejsce. Równie popularny dla odwiedzających nasz kraj jest Kraków. Turyści zagraniczni wypoczywają w Polsce średnio 12 dni. Polacy spędzają za granicą mniej czasu, około tygodnia. Do najczęściej podróżujących należą osoby w przedziale wiekowym między 25 a 44 rokiem życia.

Rezerwacje jakie dokonano na Tripsta.pl stanowią ok. 67% wszystkich wiosennych rezerwacji. Za bilet na lot rozpoczynający się z jednego z krajowych lotnisk podróżujący zapłacił średnio 1 444 PLN. Pasażer, którego kierunkiem turystycznym było jedno z polskich miast zapłacił za bilet średnio 784 PLN, czyli dwukrotnie mniej.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.