Lonely Planet wskazuje najtańsze kierunki podróży na 2015

sty 24, 2015 przez

last minute

Iztok Alf Kurnik, flickr

Podróże to dla większości z nas to rozrywka, a na tej lepiej jest oszczędzać. Dla tych, którzy szukają niedrogich opcji wycieczkowych, Lonely Planet przygotowało specjalny ranking najtańszych kierunków 2015.

Nie każdy może i nie każdy chce fundować sobie kosztowne wakacje. Dla osób poszukujących niedrogich kierunków podróży portal Lonely Planet stworzył ranking najtańszych miejsc wartych odwiedzenia w tym roku. Listę otwiera Rumunia. Nie należy ona do popularnych kierunków, więc nawet latem nie ma tu tłumów. Czekają natomiast liczne atrakcje. Wspaniała pogoda, piękne plaże nad Morzem Czarnym, idealne warunki do uprawiania wielu sportów wodnych, a do tego góry i imponujące zabytki dla tych, którzy nie mają ochoty odpoczywać nad wodą – to kraj wręcz idealny na letni urlop. Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest egzotyczny Tajwan. Nowoczesny, tętniący życiem Tajpej kontrastujący z obcą nam, azjatycką kulturą, w której tradycja nadal odgrywa ogromną rolę to coś dla osób szukających nowych wrażeń.

Niesamowite miejsca znajdują się także znacznie bliżej – w zestawieniu znalazła się Portugalia, w której oczaruje nas klimat, plaże i zabytki nie tylko w Lizbonie i Porto, ale też w mniejszych, klimatycznych miasteczkach. Jeśli jednak wolimy odległe podróże, to czeka na nas Urugwaj. Brak tłumów, zawsze ładna pogoda i wiele plaż to pomysł na spokojny, ale niezapomniany urlop. A gdy zabraknie mocnych wrażeń, wystarczy wybrać się do zaludnionej stolicy – Montevideo.

Prawdziwym hitem staje się Bali. Gorąca wyspa pełna cudownych plaż czeka na turystów przez cały rok, a możliwe do wynajęcia bungalowy na piasku, blisko wody wciąż są tanie. Do tego dochodzą atuty takie, jak atrakcje historyczne i archeologiczne oraz genialne warunki do uprawiania sportów wodnych. Podobnie jest na Samoa – niskie ceny, malownicze krajobrazy i idealne warunki do plażowania sprawiają, że to kolejne miejsce gwarantujące niezapomniany urlop. Jednak to Szanghaj znalazł się na podium rankingu. Jeszcze jedno zestawienie azjatyckiej tradycji z nowoczesnością jest wyjątkowo tanie, bo nocleg można znaleźć za 30 zł, a najeść się do syta zdołamy nawet za kilka złotych!

2. pozycję zajmuje RPA. Jest tu, co zwiedzać, ale warto skupić się na przyrodzie tak bardzo różniącej się od europejskiej. Do tego dochodzi wspaniała pogoda i fakt, że kraj ten jest dobrze rozwinięty, więc gdy znudzi nam się zwiedzanie i opalanie, to znajdziemy wiele rozrywek w centrach większych miast. Najciekawszym, a zarazem tanim kierunkiem 2015 jest Tunezja. Znajdziemy w niej miejsca godne zwiedzania, ale przede wszystkim, piękne plaże z czystą wodą gwarantujące stuprocentowy relaks.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.