Do 3 października zagłosuj na najlepszy „produkt” turystyczny w Polsce

paź 2, 2015 przez

bory tucholskie

Krzysztof Belczyński/flickr.com

Serwis wp.pl/turystyka wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną przygotował plebiscyt w którym można wybrać nowatorski, najbardziej przyjazny i najatrakcyjniejszy produkt turystyczny.

Głosując w ankiecie należy wziąć pod uwagę atrakcję, która daje gwarancję przeżycia wielu niezapomnianych doznań kulturalnych, rozrywkowych lub rekreacyjno przygodowych. Każdy może oddać tylko jeden głos. Głosowanie trwa od 19 września do 3 października.

W tym roku w plebiscycie bierze udział 16 kandydatów: Bory Tucholskie – Rezerwat Biosfery UNESCO w kujawsko-pomorskiem. Jest to najstarszy w Polsce rezerwat przyrody. Zamek w Mosznej – opolskie – piękna bajkowa architektura. Ogród Zoologiczny we Wrocławiu na Dolnym Śląsku. Świętokrzyskie – ruiny Zamku Królewskiego w Chęcinach wzniesionego na przełomie XIII-XIV wieku. Obecnie obiekt przebudowany, o bogatej ofercie w usługi o najwyższej jakości, przyciąga tłumy turystów. Małopolska wieś w siodle – to oferta 15 gospodarstw produktowych, stajni i stadnin koni. Kraina Kanału Elbląskiego- wspaniałe i niezapomniane atrakcje turystyczne. „Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła” – Light.Move.Festival.Łódź – bogaty program turystyczno- kulturalny odbywający się od 2009 roku w Śródmieściu Łodzi. Kolejna atrakcja to jedno z najnowocześniejszych muzeów w Polsce: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – Mazowieckie. Podkarpackie – Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe- największa w Polsce wypożyczalnia drezyn rowerowych. Up To Date Festival – interdyscyplinarny, międzynarodowy Festiwal w Białymstoku.

Inni nominowani to: Wielka Pętla Wielkopolski to szlak wodny obejmujący Wartę, Noteć i Kanał Ślesiński. Kolejna atrakcja – Lubrzański szlak kajakowy . Trasa spływu liczy 15 km, a czas jego pokonania to 4-5 godzin. Przepiękne krajobrazy i atrakcje przyciągają rocznie około 10 tys. turystów. „Zamość – Twierdza Otwarta” – Lubelskie, odbudowano sylwety ufortyfikowanego miasta renesansowego, piesze i rowerowe trasy wzdłuż murów twierdzy. Na liście znalazła się też Basteja w Stargardzie i wystawa „Stargard – miejsce z historią” – Zachodniopomorskie. Strefa Kultury w Katowicach na Śląsku – jest to marka łącząca różnorodne obiekty kulturalne i biznesowe.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.