Ruszyły nowe, rosyjskie tanie linie lotnicze

wrz 24, 2014 przez

samolot

Chociaż wielu Europejczyków ma obawy przed korzystaniem z rosyjskich linii lotniczych, to jednak od 27 października dostępny będzie inny, rosyjski przewoźnik – tanie linie lotnicze „Biudżetnyj pieriewozczik”. Nowe linie mają zastąpić wcześniejszy „Dobrolot”, którego loty zostały zawieszone już po 6 tygodniach od rozpoczęcia działalności firmy w związku z konfliktem rosyjsko-ukraińskim i działaniami Federacji Rosyjskiej podejmowanymi wobec Ukrainy. Sankcje nałożone na Rosjan przez Unię Europejską objęły m.in. „Dobrolot”. Samoloty należące do „Biudżetnyj pieriewozczik” mają funkcjonować na tej samej trasie, którą latały maszyny poprzednika.

Państwowe linie lotnicze będące największym rosyjskim przewoźnikiem lotniczym, czyli Aerofłot poinformowały o powstaniu „Biudżetnyj pieriewozczik” we wtorek 16 września, lecz pierwszy lot samolotu nowych linii przewidziany jest dopiero na koniec października tego roku. O planach powstania nowych linii, które miałyby zastąpić „Dobrolot” mówiono już w sierpniu. Informacje na ten temat przekazał dyrektor Aerofłotu Witalij Sawieljew. Nowy przewoźnik ma udostępnić pasażerom 4 maszyny, które będą latały na trasie Moskwa – Krym, korzystając z krymskiego lotniska w Symferopolu.

Aerofłot podał tez informację o likwidacji kursów do Polski. Wycofane maja zostać połączenia między Moskwą a Krakowem. Z systemu rezerwacyjnego trasa ta zniknie 23 września i już teraz wiadomo, że nie zostanie przywrócona w rozkładzie zimowym obowiązującym od 26 października tego roku. Przyszłość lotów między Moskwą a Krakowem także nie jest znana. Nie pojawiają się żadne informacje dotyczące ewentualnego przywrócenia tej trasy w systemie rezerwacyjnym w przyszłym roku.

Warto zaznaczyć, że połączenia na trasie Kraków-Moskwa były uznawane za jedno z największych osiągnięć polskiego lotniska. Kursy działały od kwietnia 2012r. i były dla naszego kraju o tyle cenne, że stanowiły jedno z zaledwie dwóch bezpośrednich połączeń lotniczych Polski ze stolicą Rosji. Samoloty z Krakowa do Moskwy i z powrotem kursowały 4 razy w tygodniu i jednorazowo mogły przewozić 75 pasażerów. Poza krakowskimi Balicami, z Polski do Moskwy można jeszcze polecieć z warszawskiego Okęcia.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.