Podróże do Tunezji wstrzymane do odwołania

kw. 2, 2015 przez

zdjęcia Tunezja

gallagher.michaelsean (flickr)

W trosce o bezpieczeństwo turystów biura podróży wstrzymały wycieczki i loty do Tunezji. Touroperatorzy podjęli taką decyzję po zamachu do którego doszło w Tunisie. Turyści przebywający w Tunezji mieli zapewniony powrót do kraju.

Ze względu na wydarzenia w Tunezji, w których zginęli między innymi polscy turyści Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wyjazdy do tunezyjskich miejscowości Bizerte, Tabarka, Hammamet, Tunis i Sousse, a także na wyspę Dżerba. Ostrzega również i odradza wyjazdy na tereny przygraniczne z Libią i Algierią.

W trosce o bezpieczeństwo biura podróży odebrały swoich turystów przebywających w Tunezji i zawiesiły wszystkie loty. Decyzję taką podjęły biura podróży: Itaka i Sun&Fun Holidays. Tunezja jest jednym z krajów, który ma problem z islamistycznymi ekstremistami, w tym z bojownikami powiązanymi z Państwem Islamskim. Podawane są informacje, że w szeregach dżihadystów w Syrii i Iraku walczy około 3 tys. obywateli Tunezji.

Władze w Tunisie mają informacje, że kilkuset bojowników mogło już wrócić do kraju i mogą oni stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa wewnętrznego. Afryka zachęca ceną, gwarantowanym słońcem, plażą, hotelami, ale ostatnie wydarzenia mogą zmienić nastawienie turystów. Z lotniska w Katowicach na wakacje do Tunezji planuje odlecieć około 40 tysięcy osób, ale podróżni mogą odwoływać i zmieniać loty. Ostrzega przed tym Ministerstwo Spraw Zagranicznych, proponuje aby wczasy w Tunezji, a nawet w Egipcie sobie odpuścić. Warto pamiętać też , że polisa ubezpieczeniowa, kupowana przy rezerwacji wycieczek nie obejmuje zamachów terrorystycznych ani wszelkich działań wojennych.

MSZ zaleca turystom przed planowaniem podróży sprawdzić mapę zagrożeń terrorystycznych. Podróżni, którzy w najbliższym czasie mieli zaplanowane loty do Tunezji będą musieli poszukać innej alternatywy, chociaż nie będzie to łatwe, gdyż Afryka to gorący i cenowo najtańszy z kontynentów.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.