Długi weekend sierpniowy – warto wykorzystać!

sie 14, 2013 przez

długi weekend

Do końca wakacji zostało już niewiele czasu. Niestety, na ich przestrzeni nie wszystkim udało się uzyskać urlop, a ci, którzy już go wykorzystali, z pewnością żałują, że nie potrwał on dłużej. Dlatego warto pamiętać, że jeszcze podczas tegorocznych wakacji mamy szansę na długi weekend. 15 sierpnia – Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i jednocześnie Święto Wojska Polskiego to dzień wolny od pracy. W tym roku przypada on w czwartek, co oznacza, że jeżeli uda nam się wziąć wolne w piątek, 16 sierpnia, to otrzymamy łącznie 4 dni laby.

4 dni to wystarczająco dużo, żeby spędzić przyjemnie czas, oddając się ulubionym rozrywkom, bądź też podróżując. Jako, że w tym okresie wakacji pojawia się coraz więcej ofert last minute, które mają pozwolić biurom turystycznym na wykorzystanie wyjazdów wakacyjnych do samego końca, możemy liczyć na wycieczki tańsze niż w pierwszym miesiącu wakacji. Dzięki temu, nawet ci, którzy wcześniej zrezygnowali z wykupienia podróży, mogą wybrać się gdzieś na 3-4 dni. Takich wyjazdów na kilka dni jest całkiem sporo.

Wbrew pozorom, krótki wyjazd wcale nie musi być nudny. Najczęściej proponowanymi wycieczkami tego typu są podróże do europejskich stolic. Zwiedzanie najpiękniejszych miast naszego kontynentu może być naprawdę atrakcyjne. Nie brakuje też wyjazdów nad morze czy w góry, gdzie zdążymy jeszcze popływać lub zdobyć szczyt, na który nie weszliśmy nigdy wcześniej. Ci, którzy wolą aktywny wypoczynek, mogą spędzić czas uprawiając ulubiony sport.

Chociaż takich ofert jest znacznie mniej, to jednak istnieją też propozycje wyjazdów nie tylko do krajów europejskich, ale i tych azjatyckich lub północno-afrykańskich. Na długi weekend możemy wybrać się np. do Egiptu, gdzie będziemy mieli szansę na ostatnią chwilę się opalić i przy okazji, choć odrobinę poznać tamtejszą kulturę.

Jeżeli nie mamy pomysłu na żadną, dalszą wycieczkę, możemy zwiedzić Polskę lub jeden z sąsiadujących z nami krajów. Jeżeli nie zamierzamy kupować biletu lotniczego, to nie ma sensu wybierać się dalej, ponieważ podróż samochodem zabierze nam zbyt wiele czasu. W ciągu 4 dni mamy jednak możliwość lepszego poznania Czech, Słowacji, Niemiec lub własnej ojczyzny. Możemy też najzwyczajniej zyskać okazję do pełnego wypoczynku w zaciszu własnego domu.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.