5 pomysłów na tanie wakacje z dziećmi

kw. 15, 2016 przez

wakacje z dziećmi

HalfPoint/bigstockphoto.com

Wakacje z dziećmi mają to do siebie, że z reguły pochłaniają więcej oszczędności, niż zakładamy. Dlatego warto poznać kilka miejsc, które pozwolą nam spędzić tani, a przy tym bezpieczny i pełny atrakcji urlop z maluchami.

Nie chcąc nadwyrężać domowego budżetu, a jednak pragnąc zapewnić dzieciom niezapomniane wakacje, warto zastanowić się nad odwiedzeniem miejsc, do których podróż nie wymaga przesadnych nakładów finansowych, a jest bezpieczna i gwarantuje sporo atrakcji dla całej rodziny. Oto kilka dobrych pomysłów.

Małe dzieci kiepsko znoszą długie podróże, wybierając się na wakacje z pociechami, warto wziąć pod uwagę nie tylko bezpieczeństwo, klimat i atrakcje turystyczne, ale też długość trasy. Jednym z miejsc, do którego dotrzemy w ok. 2 godz. samolotem jest Bułgaria, która może pochwalić się przepięknym wybrzeżem, pełnym piaszczystych plaż. Czysta i ciepła woda Morza Czarnego i łagodne zejścia do płytkiego morza gwarantują wspaniały wypoczynek dzieciom, jak i rodzicom. W nadmorskich kurortach nie brakuje atrakcji, jak aquaparki czy organizowane w hotelach przez profesjonalnych animatorów zajęcia dla dzieci. Tygodniowe wakacje w Bułgarii dla 4-osobowej rodziny wraz z przelotem kosztują ok. 6 tys. zł.

Świetna infrastruktura turystyczna, wysokie temperatury i zachwycająca woda czekają na rodziny z dziećmi także w Grecji. Wiele hoteli oferuje nie tylko dostęp do basenów z brodzikami i zjeżdżalniami, ale też zajęcia dla dzieci pod czujnym okiem wykwalifikowanych opiekunów, usługi profesjonalnych opiekunek, pokoje rodzinne czy specjalne menu dla dzieci. W dodatku lot z Polski trwa nie więcej niż 3 godz., a koszt tygodniowych wakacji dla 4 osób z dziećmi to ok. 6000 zł. Podobny klimat, a do tego mniejsze ryzyko spotkania tłumów emigrantów oraz jeszcze dogodniejsze warunki uprawiania sportów wodnych czekają na rodziny na Malcie, gdzie koszt tygodniowych wakacji dla 4 osób zaczyna się już od ok. 6500 zł.

Słońce, czysta, ciepła woda, a do tego niesamowita fauna i flora to cechy charakterystyczne dla Cypru. Poza zabawami na plaży, dzieciom warto tu pokazać jaskinie i groty. Dodatkowo można liczyć na rewelacyjne warunki do uprawiania sportów wodnych, w tym surfingu i żeglarstwa. Tydzień wakacji dla całej rodziny wraz z przelotem kosztuje tu ok. 7000 zł. Niewiele drożej jest na Wyspach Kanaryjskich, które zapewnią całej rodzinie wspaniałe wakacje już za ok. 7200 zł. Za tę cenę można liczyć na piękne plaże, czystą wodę i dostęp do nieprzeciętnie rozbudowanej infrastruktury turystycznej.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.