Narciarskie nowości na nadchodzący sezon

gru 6, 2013 przez

snowboard

Zima już wkrótce oficjalnie zagości w Polsce. Śnieg w górach leży już od pewnego czasu. Dodatkowo, w tym roku narciarze i snowboardziści będą mieli szansę skorzystać z wielu nowości. To natomiast oznacza, że warto już teraz zajrzeć do przewodników narciarskich i sprawdzić, gdzie czekają na nas największe atrakcje. Część prowadzonych inwestycji została już ukończona, a do dyspozycji miłośników białego szaleństwa oddano nowe kolejki i nie tylko.

Nowości nie brakuje w Beskidzie Śląskim. W ostatnich latach powstały tam wyciągi krzesełkowe w Wiśle, Istebnej oraz w Bielsku. Dodatkowo, po okresie zastoju, także w Szczyrku postanowiono rozpocząć nowe inwestycje. Ma powstać m.in. kolejka krzesełkowa na Skrzyczne. Już w tym roku będzie tam można skorzystać z nowoczesnych, 4-osobowych kanap, które zostały wyposażone w zagłówki, osłonki i barierki. Co więcej, jest ona zdecydowanie szybsza od poprzedniej kolejki. Czas wjazdu na szczyt skrócił się aż o 8 minut i teraz trwa tylko 5 minut. Ponadto, nowe kanapy mają zostać postawione również na Beskidzie, jednak na ukończenie tej inwestycji będzie trzeba poczekać jeszcze, co najmniej rok.

Nowa kolejka pojawi się również w Ustroniu. Będzie się ona znajdowała w ośrodku narciarskim Poniwiec i powiezie narciarzy oraz snowboardzistów na Małą Czantorię. Podobnie, jak poprzednie, będzie miała ona postać 4-osobowych kanap. Co więcej, ośrodek przygotowuje także kolejną atrakcję. Będzie to Snowpark, który zapowiada się na świetny punkt na rodzinne wypady w góry. Natomiast inny ośrodek w Ustroniu, Czantoria, przebudował czerwoną trasę narciarską. Trzeba jednak poczekać, aż zarówno czerwona, jak i niebieska trasa zostaną naśnieżone. Nowa kolejka krzesełkowa powstanie również w Wiśle. Będzie znajdowała się w ośrodku Klepki. Natomiast w ośrodku na Soszowie przebudowano nieco trasy i zmieniono ich oświetlenie.

W Beskidzie Żywieckim również wiele jest nowości. Usunięto wyciąg Kamienna-Solisko i postawiono nową kolejkę. Reszta rozpoczętych inwestycji nie została jeszcze ukończona. Na Podhalu natomiast ukończona ma wreszcie zostać przebudowa stacji Małe Ciche. Nowości będą też w Sudetach. Pojawi się wspólny karnet dla 3 stacji. Będzie nazywał się Ski Region Śnieżnik. W Kamienicy i Lądku powstaną nowe wyciągi z 4-osobowymi kanapami. W Zieleńcu pojawią się 2 nowe trasy. Na Śnieżkę natomiast, ale od czeskiej strony będzie można wjechać kolejką gondolową.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.