Najpiękniejsze europejskie wyspy na feryjny wyjazd

lut 25, 2014 przez

Naksos

mfotinakis, flickr

Co prawda, tegoroczne ferie nie dają nam powodów do narzekań na chłód i nadmiar śniegu, jednak z pewnością nie zapewniają nam też warunków do opalania się. Ci, którzy tęsknią za latem, mogą jednak wybrać się na jedną z pięknych, europejskich wysp. A trzeba przyznać, że wysp na naszym kontynencie nie brakuje. Wystarczy spojrzeć na Grecję, która w większości składa się z niewielkich obszarów lądowych rozrzuconych na wodach kilku mórz. Greckie wyspy zachęcają do wakacji w zimie, a na które więc warto się teraz wybrać?

Oczywiście, pod względem liczby atrakcyjnych wysp, to właśnie Grecja jest europejskim liderem. Jednym z najciekawszych lądów do zwiedzenia praktycznie o każdej porze roku jest tam wyspa Milos. Leży ona na Morzu Egejskim i słynie ze wspaniałych plaż. Jest ich tam aż 75 i niemal wszystkie gwarantują idealne warunki rekreacyjne. Mogą stanowić bazę wypadową dla miłośników sportów wodnych lub służyć do opalania się w cudownym otoczeniu. Wody wokół Milos są błękitne i niezwykle czyste. Dodatkowo, na lądzie znajdują się atrakcje takie, jak katakumby czy amfiteatr powstały jeszcze w czasach Hellenów.

Inną, również grecką wyspą, którą warto odwiedzić jest Naksos, przez wielu nazywany Zieloną Wyspą. Zachwyca przyjezdnych krystalicznie czystymi wodami oraz zadbanymi plażami. Niemniej jednak, warto wybrać się w głąb lądu, by zobaczyć np. wenecką kamienicę, która została zbudowana na wzór typowych mieszkań bogatych kupców żyjących w Wenecji. Udostępniona jest do zwiedzania, lecz aby ją zobaczyć, trzeba dojść do niej kamiennymi schodami. Innym znanym zabytkiem jest brama Postara, czyli wejście do świątyni Apollina – budowli, której nigdy nie dokończono.

Kolejnym ciekawym miejscem na spędzenie niezapomnianych wakacji w czasie polskiej zimy jest maltańska wyspa Gozo, nazywana też Wyspą Radości. Poza tym, że zapewnia świetne warunki do typowego, letniego wypoczynku, to dodatkowo zachwyca swoimi warunkami geograficznymi. Leżąc na trzech wzgórzach, pełna jest punktów, z których rozlegają się malownicze krajobrazy. Nie brakuje na niej także zabytków, które wypełnią nasz czas, gdy znudzi nam się już bierny wypoczynek. Należy ich szukać głównie w stolicy wyspy, czyli mieście Victoria, które znajduje się w centralnym miejscu lądu.

Tagi:

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.