Najniebezpieczniejsze, ale popularne miejsca turystyczne

kw. 16, 2019 przez

hua shan

Wakacyjny urlop to nie tylko relaks na piaszczystej plaży czy wycieczka na łono natury. Dla wielu tylko pokaźna dawka adrenaliny zapewni udany wypoczynek. Nic więc dziwnego, że szereg niebezpiecznych miejsc kusi turystów, którzy decydują się pokonać swój strach lub ryzykując własnym życiem, chcą przeżyć coś niezwykłego. Poniżej najbardziej znane wśród najniebezpieczniejszych miejsc turystycznych.

Pampeluna, Hiszpania

O słynnej gonitwie byków można dowiedzieć się z książki Ernest Hemingway „Słońce też wschodzi”, która ukazała się w 1926 roku. Już wówczas budziła ogromne emocje. Teraz za sprawą wyścigów z bykami w lipcu hiszpańskie miasteczko zapełnia się turystami z całego świata. Ucieczka przed ogromnymi bykami zapewnia równie ogromną dawkę adrenaliny. Jednak nie każdy kończy wyścig szczęśliwi. Co roku nawet 300 osób odnośnie obrażania, zdarzają się nawet wypadki śmiertelne, do tej pory było ich kilkanaście.

Góry Smocze, RPA

Szybsze bicie serca zapewni wejście na szczyt Mount-aux-Sources w uKhahlamba Drakensberg National Park. Przepiękny rejon Gór Smoczych w Republice Południowej Afryki kusi amatorów wspinaczek z różnych stron globu, jednak warunkiem wejścia jest pokonanie 30-metrowego zbocza na łańcuchowej drabinie. Co przerażające, drabina wisi luźno, dlatego o wypadek w tym miejscu bardzo łatwo.

Huayna Picchu, Peru

Ekscytująca trasa, która zyskała nazwę „wędrówki śmierci” prowadzi na szczyt Młodej Góry w Peru. W czasie półtoragodzinnego marszu należy pokonać bardzo wąski schody, strome zbocza i śliskie klify. Nie można też liczyć na żadne zabezpieczenia, dlatego wypadki śmiertelne zdarzają się tu każdego roku. Niemniej stale pojawiają się kolejni śmiałkowie, spragnienie adrenaliny i majestatycznego widoku na Machu Picchu.

Wulkany na Hawajach

Wejście na czynny wulkan wydaje się być samobójczą wyprawą, jednak w Parku Narodowym Hawajskich Wulkanów to codzienna atrakcja. Trzy aktywne wulkany przyciągają turystów, którzy chcą z bliska zobaczyć wrzącą lawę. Groźne dla zdrowia są również uwalniające się gazy. Niemniej i tak organizowane są specjalne loty helikopterem. Wiele takich wycieczek zakończyło się tragicznie, bo w hawajskich wulkanach zginęło już kilkadziesiąt osób.

Hua Shan, Shaanxi, Chiny

Na szczyt góry Hua Shan w Chinach nie wszyscy docierają. Miejsce religijnego kultu jest bardzo popularne wśród turystów. Pionowe podejście oraz chwiejny, drewniany most, zwisający nad przepaścią, gwarantuje ogromna dawkę emocji. Jednak rocznie nawet 100 ginie wchodząc na „Górę Śmierci”.

New Smyrna Beach, Floryda, USA

Plaża także może być niebezpieczna. Przykładem jest New Smyrna Beach na Florydzie, gdzie chętnie przypływają rekiny i dochodzi do ataków na ludzi. Ponadto płaska powierzchnia plaży i liczne burze sprawiają, że człowiek jako najwyższy punkt na plaży „przyciąga” pioruny. Nieoficjalne dane wskazują, że na New Smyrna Beach w ciągu ostatnich 50 lat nawet 400 zgięło od rażenia piorunem.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.